Kto ceni sobie możliwość spędzania wolnego czasu w kameralnej atmosferze oraz we wspaniałej scenerii, ten z pewnością doceni piękno Rajgrodu. Ta ciekawa miejscowość może się pochwalić położeniem nad Jeziorem Rajgrodzkim (jednym z najciekawszych na terenie Pojezierza Ełckiego) oraz bliskością Biebrzańskiego Parku Narodowego. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po okolicznych lasach oraz wędrować po okolicy, poznając jej zabytki oraz dzieje. Czym może nas oczarować Rajgród?

 

Rajgród to przede wszystkim malownicze Jezioro Rajgrodzkie, mogące się pochwalić idealnymi warunkami dla wędkarzy oraz plażą, na której każdy z nas może odpocząć w kameralnej atmosferze. To również Góra Zamkowa, będąca najstarszą częścią Rajgrodu. To tu przed wiekami istniało grodzisko jaćwieskie, zastąpione z czasem grodziskiem książęcym. Dziś Góra Zamkowa jest jednym z ciekawszych punktów widokowych w okolicy, nic więc dziwnego, że w czasie wycieczki po tej części Podlasia turyści tak chętnie poświęcają jej swój czas. Rajgród może się też pochwalić charakterystycznym kościołem parafialnym, wzniesionym w początkach XX wieku. W jego wnętrzu wyróżnia się obraz Matki Bożej Rajgrodzkiej z XVII wieku, który przez wiele osób jest uznawany za obraz cudowny.

 

Wycieczki po Rajgrodzie i jego okolicy będą też nie lada gratką dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł cieszyć się wypoczynkiem na rynnowym Jeziorem Rajgrodzkim, którego linia brzegowa ma ponad 50 km długości. Jezioro to sprzyja plażowiczom i wędkarzom, panują tu również bardzo dobre warunki do żeglowania. Dzięki temu nad jego brzegami coraz lepiej ma się turystyka, a w miejscowych ośrodkach wypoczynkowych chętnie pojawiają się goście z całego kraju. Rajgród to również piękna, pełna lasów okolica, oraz liczne rezerwaty przyrody, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Szczególnie atrakcyjnym celem wędrówki może się tu okazać Czerwone Bagno, znane z ciekawej kolekcji roślin bagiennych i będące jednocześnie największą naturalną ostoją łosia w Polsce. Nie lada gratką może się też okazać wizyta na terenie rezerwatu Czapliniec, będącego bardzo ważną kolonią lęgową czapli siwej. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wypoczynek w rejonie Rajgrodu może się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą oraz szansą na udany wypoczynek wśród przyrodniczych skarbów.