Już od wielu lat Chorwacja to jeden z najchętniej wybieranych  kierunków turystycznych. Nic w tym dziwnego, gdyż kraj ten zaskakuje nie  tylko idealną, wakacyjną pogodą ale także oszałamiającymi widokami oraz  wszelakimi atrakcjami turystycznymi. Co takiego skrywa w sobie  Chorwacja? Dlaczego działa jak magnes na turystów i wreszcie co warto  zwiedzić jadąc do tego kraju?

Stare miasto Dubrownik

Miasto wpisane na listę UNESCO. Zapewne dzięki ogromnej ilości  zabytków oraz dzieł architektury minionych czasów. Dubrownik jako jedno  z niewielu miast, po dzisiejsze czasy utrzymuje niemal idealnie  zachowany system umocnień obronnych. Główną ulicą miasta jest Stradun. To właśnie wzdłuż niej znaleźć można największą liczbę ważnych dla miasta pomników. Skoro jesteśmy już przy obiektach wpisanych na listę UNESCO, warto  wybrać się do Rezerwatu Jezior Plitnickich. Wycieczka drewnianymi  mostkami powinna zająć kilka godzin a będąc w Chorwacji grzechem byłoby  nie zobaczyć tego wspaniałego miejsca.

Romantyczne miasto

Jest takie miasto które uważane jest za najbardziej romantyczne ze  wszystkich położonych w rejonie Adriatyku. Miastem tym jest Rovinj. O  klimacie i romantyzmie tego miejsca świadczą wąskie uliczki oraz  niezwykle klimatyczne Stare Miasto.  Po obu stronach ulic cieszą oko  kolorowe kamienice oraz mnóstwo małych, romantycznych kawiarenek.  Najsławniejszą uliczką miasta jest Grisia, najchętniej odwiedzana przez  turystów. Innym, cieszącym się niemniejszą popularnością jak Dubrownik miastem w  Chorwacji jest Split. Położony w południowej części kraju nad Morzem Adriatyckim. Miasto to słynie z niezliczonej ilości zabytków. Wśród nich  możemy znaleźć m.in. Kościół św. Franciszka, Świątynię Jupitera czy też Pałac Cesarza Dioklecjana.

Dzika przyroda

Jednym z najciekawszych i wartych zwiedzenia miejsc w Chorwacji jest  Rezerwat Przyrody Krka. O jego niezwykłej popularności mogą świadczyć  spore ilości jezior oraz wodospadów., z których największą popularnością  cieszy się Skradinski Buk. Co ciekawe to właśnie na tym wodospadzie  wybudowano pierwszą w Europie elektrownię wodną. Miało to miejsce ponad  130 lat temu.

Chorwacja słynie z pięknych plaż i skalistych wybrzeży. Zwiedzający  pragnący wypocząć z łatwością znajdą tutaj swoje miejsce. Warto  wspomnieć o setkach maleńskich, chorwackich wysepek z których najlepiej  udać się na Hvar. Często jest ona nazywana krolową chorwackich wysp.  Zapewne dlatego iż wyspa ta została uznana za jedną z 10  najpiękniejszych wysp świata. To właśnie tutaj w pełnej symbiozie  współgra ze sobą dzika przyroda ze sztucznie stworzonymi winnicami,  drzewami oliwnymi oraz połaciami pól lawendy.