Wakacje to najlepszy czas na to, aby zorganizować sobie jakąś daleką podróż – na którą normalnie albo nie mamy wystarczająco dużo wolnego w pracy, albo wystarczająco dużo pieniędzy. Jeśli jednak dużo wcześniej zaczniemy planować swoje wakacje – zadbamy oto, aby kupić około miesiąc lub dwa wcześniej bilety lotnicze po korzystnej cenie oraz zorganizujemy sobie nocleg - to jest spora szansa na to, że uda nam się spędzić nasz urlop w jakimś urokliwym i egzotycznym miejscu. Jednym z takich miejsc na pewno jest Kostaryka – to miejsce gdzie czeka na nas egzotyczna przyroda oraz piękne, niemal bezludne plaże. Mało tego – na Kostaryce będziemy mogli zobaczyć na własne oczy rajskie tukany oraz największe na świecie żółwie morskie. Koniecznie także powinieneś wybrać się do Parku Narodowego Tortuguero, gdzie będziesz mógł obserwować jak żyją kolorowe żaby, dzikie koty, wielki iguany, małpy, krokodyle oraz sposób w jaki wykluwają się żółwie. Wsłuchując się w szum karaibskiego morza, popijając drinki na plaży będziesz mógł obserwować bajeczne krajobrazy. Ponadto czeka Cię spacer po gęstej dżungli – pełnej dzikich zwierząt oraz bujnej roślinności i zjazd po linie Zip Line. Jeśli powyższe atrakcje nie przekonały Cię do zaplanowania swoich wakacji na Kostaryce to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a na pewno zmienisz zdanie!

Tych, którzy chcą zobaczyć Kostarykę na własne oczy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Planetescape.pl!


Kiedy jest najlepszy czas na to, aby wybrać się na Kostarykę?
Zdecydowanie najlepszym momentem do zaplanowania swojej podróży na Kostarykę jest okres od grudnia do kwietnia, ponieważ wtedy na Kostaryce jest pora sucha. Oznacza to, że dzienny czas nasłonecznienia jest największy (około 7 do 9 godzin), a temperatura wynosi około 25-30 stopni Celsjusza. Koniecznie więc należy spakować ze sobą strój kąpielowy, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Warto jednak spakować sobie chociaż jedną, awaryjną kurtkę przeciwdeszczową – bo pamiętajmy, że z pogodą nigdy nie wiadomo, a ulewy w takich miejscach jak Kostaryka mogą być dość dokuczliwie.

Co warto zobaczyć na Kostaryce?
Przygotowując się do podróży na Kostarykę warto skorzystać z jednej z ofert biura podróży jakim jest Planet Escape. Decydując się na podróż z Planet Escape czeka nas wizyta w krainie bezludnych wysp, pełnej złocistych piasków oraz turkusowych wód Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. Ponadto znajdziemy się w samym centrum królestwa egzotycznej przyrody i będziemy mogli skorzystać z wszelkich atrakcji kulinarnych, historycznych, sportowych oraz naturalnych. Przygotujcie się na wspaniałe przygody z adrenaliną w kostarykańskich lasach deszczowych, na widok ogromnych wulkanów oraz takich egzotycznych zwierząt jak tęczowe tukany czy ogromne żółwie.

Na początek: wizyta w Poas Volcano
Paos Volcano to najbardziej znany wulkan na Kostaryce, z którego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama na pobliską okolicę. Będziesz mógł zobaczyć na własne oczy jak wygląda główny krater wulkanu, w którym znajdują się siarkowe fumorale. Spacerując pobliskimi ścieżkami dotrzesz aż do przepięknej Laguny Botos. Stamtąd udasz się do Grecia – najczystszego miasta Ameryki Łacińskiej, gdzie zapoznasz się ze stylem życia mieszkańców Kostaryki oraz z lokalną kulturą.

Uroki mglistego Montverde oraz Sky Trek
Będąc na Kostaryce koniecznie musisz wybrać się do Montaverde, gdzie będziesz mógł odpocząć i podziwiać piękno dzikiej natury. Jest to jeden z najbardziej zielonych i pięknych parków, gdzie obowiązkowym punktem jest wizyta w Rezerwacie Santa Elena. To właśnie tam będziecie mieć szansę zobaczyć na własne oczy jednego z najpiękniejszych ptaków Ameryki – quetzala. Będąc na miejscu koniecznie musisz udać się do parku Sky Adventures Monteverde – będziesz zjeżdżać na linach nad koronami drzew, pokonywać wiszące mosty oraz przedzierać się pieszo przez mglisty, deszczowy las. Gwarantowane emocje i wspomnienia nie do zapomnienia!