Malediwy to archipelag liczący ponad 11 tysięcy wysp i wysepek, z których kilkaset stanowi obecnie turystyczne kurorty. Przyjeżdżający tu z całego świata turyści mogą liczyć na komfortową bazę noclegową oraz gościnne przyjęcie. Malediwy przyciągają bajecznymi plażami z białym, niemal puszystym piaskiem, krystalicznie czystymi i ciepłymi wodami oceanu oraz fantastyczną pogodą. Ściągają tutaj również amatorzy nurkowania, bo podwodny świat Malediwów zachwyca swoim bogactwem, przede wszystkim niezwykłymi rafami koralowymi. Które z wysp Malediwów warto odwiedzić w pierwszej kolejności?

Huvahendhoo
Huvahendhoo to wyspa na wschodnim obrzeżu Atolu Ari na Malediwach. Administracyjnie jest częścią oddziału Alifu Dhaalu Atoll. Cała wyspa jest obsługiwana, jako Lily Beach Resort and Spa. Wystarczy popatrzeć na jej zdjęcia wykonane z lotu ptaka, aby przekonać się z jak wyjątkowym miejscem mamy do czynienia. Tutejsza plaża graniczy z najlepszymi na świecie miejscami do nurkowania. Rafa koralowa jest mocno rozbudowana, więc nurkowanie wiąże się z niesamowitymi wrażeniami. Nie da się ukryć, że to jedno z bardziej luksusowych miejsc na Malediwach. Huvahendhoo odwiedzają turyści, którzy cenią luksus i wypoczynek w bardzo wysokich standardach. Najszybciej dostaniemy się na wyspę, lecąc samolotem z portu znajdującego się w stolicy Malediwów, Male.

Mirihi
To jeden z najmniejszych ośrodków na Malediwach. Wyglądem przypominający szmaragdowy klejnot otoczony niesamowitą rafą domową, z plażami o delikatnym piasku. Oferuje wszystko, co wyróżnia Malediwy: dziewiczą przyrodę, niebiańską ciszę, autentyczną gościnność i niczym niezakłóconą prywatność. Wyspa słynie z niewielkich żółtych kwiatuszków, które pokrywają tu każdy wolny skrawek ziemi. Soczyście zielone serce wyspy stanowią porastające ją palmy. Mirihi jest naprawdę niewielka. Na piechotę można ja obejść dookoła w ciągu pół godziny. Będzie to z pewnością pół godziny fantastycznego relaksu w towarzystwie cudownych tropikalnych krajobrazów. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na wyjątkowej urody rafy koralowe oraz oceaniczną wodę w kolorze turkusu, krystalicznie czystą i zachęcającą do kąpieli.

Dhonakulhi
Dhonakulhi położona jest na północy archipelagu Malediwów. Ona z kolei jest jedną z największych wysp na Malediwach, o powierzchni 500 x 1400 metrów. Jest tylko kilka wysp o takiej dużej, niezmienionej i naturalnej powierzchni. Znajduje się na niej turystyczny resort Hideway. Wyspa znajduje się na Atolu Haa Alifu. Prawdziwie malownicze wille tworzą dosyć niezwykły krajobraz luksusowego ośrodka Hideaway. Krystalicznie czyste wody płytkiej laguny w kolorze głębokiego turkusu otaczają soczyście zielony środek wyspy. Roślinność jest tutaj wyjątkowo bujna. Wyspa zdominowana została przez palmy kokosowe i bananowce. U brzegu wyspy zlokalizowana została jedna z pierwszych na Malediwach morskich przystani, wybudowana przez Walcon Marine. Poza resortem Dhonakulhi jest niezamieszkała. Dlatego bez wahania można ją nazwać wyspą schronieniem. Odnajdziemy na niej z pewnością spokój, relaks i wyciszenie.

Oczywiście, to tylko jedne z wielu przykładów wysp Malediwów, które zasługują na zainteresowanie. Poza nimi znajdziemy jeszcze setki podobnych, magicznych zakątków.