Victoria to stolica Seszeli, czyli państwa wyspiarskiego znajdującego się na Oceanie Indyjskim. Miejsce to może poszczycić się niesamowitą historią, ponieważ było pierwszą siedzibą brytyjskiego rządu kolonialnego. Chociaż większość osób odwiedza Seszele ze względu na rajskie plaże, warto odwiedzić stolicę skrywającą wiele atrakcji. Które z nich warto zobaczyć podczas wizyty w mieście? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple

Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple to świątynia hinduska w Victorii, która należy do nietuzinkowych budowli. Wyróżnia się zarówno ze względu na kształt, jak i na fasadę, której każdy centymetr zdobią kolorowe rzeźby. Jest to jedna z najbarwniejszych świątyń na świecie, dlatego też przyciąga turystów i jest często fotografowanym obiektem. Została wybudowana w 1992 roku, a swoją nazwę zawdzięcza Lordowi Vinayagarowi.

Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market

Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market to miejsce, które warto odwiedzić z kilku powodów. Po pierwsze spacer po barwnym targowisku daje okazję do przyjrzenia się z bliska kulturze mieszkańców miasta i ich obyczajom. Po drugie kolorowe stragany pełne najróżniejszych przedmiotów oraz jedzenia stanowią piękną scenerię do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Najważniejsze zaś jest to, że to najlepsze miejsce, w którym można kupić pamiątki z Seszeli. Na straganach można znaleźć zarówno ozdoby, jak i torby, gadżety czy dekoracje do domu. Dodatkowo są tutaj stoiska z przepysznymi owocami, warzywami czy gotowymi przekąskami. Warto skosztować steku z tuńczyka w kreolskim sosie, ryb w liściach bananowca czy też krewetek w sosie curry.

Victoria Lock Tower

To nie tylko obiekt historyczny, ale również najsłynniejszy punkt orientacyjny w całej Victorii. Niewielki obiekt jest miniaturą londyńskiej Wieży Elżbiety II, która jest o wiele popularniejsza jako Big Ben. Replika ta została zbudowana w Londynie pod koniec XIX wieku, a od stu lat stoi w stolicy Seszeli. Został zbudowany dzięki publicznym datkom i pierwotnie miał dzwonić, ale nigdy nie udało się do tego doprowadzić. Dziś stanowi jeden z narodowych zabytków, a turyści uwielbiają sobie przy niej robić zdjęcia pamiątkowe.

Victoria Botanical Gardens

To propozycja na spacer dla rodzin z dziećmi lub też turystów, którzy pragną odpocząć od zgiełku stolicy, zwłaszcza jeśli cenią odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Na terenie ogrodów botanicznych rosną tysiące gatunków krzewów, drzew i bylin, które tworzą barwną scenerię. Z kolei zadbane aleje pozwalają na komfortowe dotarcie do każdego zakątka całego kompleksu.

Beau Vallon Beach

Beau Vallon Beach to ten rodzaj plaży, jaki szczególnie kojarzy się z Seszelami. Połączenie złotych piasków, szafirowej wody i bujnej roślinności pozwala na relaks na najwyzszym poziomie. Dodatkowo plażę tę otaczają promenada i liczne restauracje, które serwują lokalne potrawy. To również idealne miejsce dla miłośników wszelkich sportów wodnych, którzy w celu kultywowania swoich pasji przybywają tutaj z całego świata.