Oddalony od reszty wysp Fidżi Archipelag Yasawa składa się z łańcucha 20 wysp wulkanicznych, pokrytych malowniczymi wzgórzami. Tym, co wyróżnia grupę Wysp Yasawa są nieskazitelne plaże, otoczone krystalicznie czystymi lagunami. Możemy zetknąć się tutaj z tradycyjnym dla Fidżi stylem życia i cieszyć się Fidżi w najlepszym wydaniu.

Dlaczego warto odwiedzić Wyspy Yasawa?
Archipelag Yasawa rozciąga się wzdłuż północno-zachodniego Fidżi, obejmując sześć głównych wysp i kilkanaście mniejszych wysepek, o łącznej powierzchni 135 kilometrów kwadratowych. Ze względu na swoje położenie Wyspy Yasawa stanowią nieodkryty jeszcze przez turystów skarb Fidżi. Są mniej zaludnione, niż znajdujące się na południu wyspy Mamanuca. Nie posiadają również tak rozbudowanej infrastruktury turystycznej. To idealny wybór dla osób, które chcą uciec od zgiełku cywilizacji. Zamiast dróg, samochodów i sklepów, oferują idylliczne i odległe wioski, a ich mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa.

http://planetescape.pl/oferta/fiji-najpiekniejsze-wyspy-archipelagu-yasawa/

Malownicze pasma górskie nie stanowią wprawdzie zbyt dużego wyzwania dla doświadczonych wędrowców, jednak trekking w tych okolicach może przynieść prawdziwe ukojenie dla skołatanych nerwów oraz fantastyczny relaks. Na eksplorację czekają również turkusowe wody oceanu. W większości rejonów archipelagu turyści mogą odkrywać piękno podwodnego świata. Najlepszy czas na nurkowanie trwa od maja do października. Można podziwiać wówczas barwną i dobrze zachowaną rafę koralową, mnóstwo tropikalnych ryb oraz migotliwe manty. Wyspy Yasawa zapewniają również doskonałe warunki do żeglugi, z nieskończoną liczbą spokojnych zatoczek i pięknych wysepek.

Yasawa oferują także jedne z najpiękniejszych plaż na Fidżi. Ci, którzy cenią możliwość plażowania w idealnych warunkach rajskich wysp z pewnością nie wyjadą stąd zawiedzeni. Jeżeli znudzi nam się zwykłe plażowanie możemy po prostu odpocząć na hamaku, napić się koktajli lub delektować się świeżo złowionymi owocami morza sprzedawanymi tuż przy plaży. Czy trzeba czegoś więcej, aby spędzić na Fidżi udany urlop?

Jaskinie Sawailau
Jaskinie Sawailau na północy to miejsce, które podczas podróży na Wyspy Yasawa koniecznie trzeba zobaczyć. Ta tajna przystań charakteryzuje się niezwykłymi formacjami skał wapiennych i siecią głębokich basenów idealnych do pływania. Według legend krążących wśród miejscowych jest to miejsce spoczynku starożytnego dziesięciogłowego boga węża Ulitini. Dzięki tym opowieściom niesamowita sceneria jaskiń owiana jest mgłą tajemniczości.

Które wyspy Archipelagy Ysasawa wybrać, jako cel podróży?
Każda z wysp archipelagu jest piękna i warta odwiedzenia. Do najbardziej turystycznych miejsc należy z pewnością Wyspa Nacula. To właśnie turystyka jest tutaj głównym źródłem dochodów. Na Nacula Island istnieją cztery wioski: największa Wieś Nacula, wieś Malakati, wieś Naisisili oraz wieś Navotua. Plaże na wyspie mają turkusowo niebieskie, czyste laguny i są popularnymi miejscami do plażowania i nurkowania.

Jeżeli zależy nam na poznaniu bardziej realistycznego i mniej skomercjalizowanego życia Wysp Fidżi, powinniśmy natomiast wybrać wyspę Tavewa. Należy ona do słabiej rozwiniętych wysp archipelagu. Dla jednych to wada. Natomiast inni znajdą z pewnością plusy takiej sytuacji. Pierwszym z nich jest zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny, a co za tym idzie, większa cisza i możliwość odpoczynku w naprawdę spokojnych warunkach. Druga zaleta wyspy Tavewa to mniejszy wpływ postępu cywilizacyjnego na życie mieszkańców. Ich styl życia to autentyczne wyspiarskie slow life, którego możemy zakosztować i my.