Trudno wyobrazić sobie bardziej sprzyjający wakacjom z dzieciom afrykański kierunek, niż Seszele. Doskonała baza noclegowa oraz infrastruktura turystyczna, bogactwo przyrody i szeroka oferta atrakcji zachęcają do wybrania Seszeli. Ogromnym atutem tego miejsca jest brak występujących tu chorób tropikalnych i jadowitych zwierząt. Dziś opowiemy więcej o tym wspaniałym i wyjątkowym na skalę światową wyspiarskim kraju. Zapraszamy do dalszej lektury.

Dla kogo są wakacje na Seszelach? O warunkach geograficznych
Oprócz rodzin z dziećmi, na Seszelach spotkacie mnóstwo nowożeńców, którzy pragną spędzać swój miodowy miesiąc w pięknych okolicznościach przyrody. Jakie to okoliczności? Na Seszele składa się 115 wysp, z których część ma pochodzenie wulkaniczne, a część koralowe. Dodatkowo, w grupie wulkanicznych wysp występują wyspy zbudowane z granitu seszelskiego, wyjątkowego materiału, mieniącego się w słońcu różnymi odcieniami szarości, srebra i granitu. Do tej grupy należą m. in. La Digue i Silhouette, których to plaże ozdabiają niesamowite formacje skalne, można je zobaczyć na większości seszelskich pocztówek i zdjęć promujących kraj. Wyspy wulkaniczne posiadają też długie i piaszczyste plaże, często porośnięte palmami. Wszystkie te elementy tworzą klimat miejsca, stąd gospodarka kraju opiera się w znaczniej mierze na turystyce. Seszele są kierunkiem właściwie dla każdego, bo wyspy różnią się między sobą infrastrukturą, dlatego spotyka się tu i budżetowych backpackersów, rodziny z dziećmi, nowożeńców oraz miłośników wakacji w luksusie. Generalnie na Seszelach wciąż jeszcze pozostało stosunkowo dużo butikowych i kameralnych hoteli, w przeciwieństwie np. do Mauritiusu, którego „zjadły” zachodnie firmy.

Sezon na Seszele, czyli kiedy jest najlepsza pora na wakacje?
Seszele leżą 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki, a najbliższymi sąsiadami jest dla nich Madagaskar, Mauritius i Reunion. Znajdują się w strefie klimatu równikowego wilgotnego, który charakteryzuje się stałymi temperaturami przez cały rok oraz często występującymi opadami. Nie istnieje wyraźny podział na porę suchą i porę deszczową, ale przyjmuje się, że od grudnia do marca opady są intensywniejsze niż w innych miesiącach. Generalnie możemy powiedzieć, że Seszele to całoroczny kierunek, a najwyższy sezon przypada od końca kwietnia aż do połowy listopada. Kolejnym plusem wakacji na Seszelach są stosunkowo tanie bilety lotnicze. Przez cały rok ceny utrzymują się na mniej więcej tym samym poziomie, tzn. od 2600 do 3000 złotych za bilet w obie strony z bagażami, a w dobrej promocji zdarza się trafić na 2300-2500 złotych, co jest rewelacyjną ceną, porównując do innych afrykańskich kierunków.

Co mogą robić dzieci na Seszelach?
Seszele, jak na wyspiarskie państwo, jest bardzo dobrze wyposażone, jeśli chodzi o produkty pierwszej potrzeby. Nie ma większego problemu ze znalezieniem jedzenia dla wybrednych dzieci, bo nawet w mniejszych miasteczkach markety mają różnorodną ofertę, nie wspominając o hotelach. Dzieci na Seszelach będą zachwycone ciepłą i płytką wodą, a starsze dzieci mogą wziąć udział w lekcji snorkelingu i podziwiać bogactwo podwodnego świata. Seszelskie miasteczka to okazja do zobaczenia wielu ciekawych miejsc i sklepów z lokalnym rzemiosłem, co na pewno nie umknie uwadze najmłodszym. Wyspy, w dużej części porośnięte są dżunglami, które można przemierzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Właśnie w tej części świata występuje dużo endemicznych gatunków zwierząt i roślin, a cała rodzina na pewno będzie chciała zrobić sobie zdjęcia ze słynnymi owocami lodoicji seszelskiej, które wyglądem przypominają… pośladki. Bardzo popularną atrakcją dla najmłodszych podróżników są wizyty w centrach ochrony żółwi olbrzymich, w których można je nakarmić i spędzać między nimi czas. Dzieci uwielbiają też obserwować delfiny. Ciekawą opcją na wakacje z dziećmi może być wycieczka, podczas której spędzicie po kilka nocy na różnych wyspach, np. na Mahe, później Praslin, a zakończycie na kameralnej La Digue. Opcji jest mnóstwo, a Seszele to przyjazny kierunek na wycieczki nawet z najmniejszymi dziećmi.