Położona między Jawą i Lombok wyspa Bali oraz znajdujące się w niewielkiej odległości idylliczne wyspy Gili są integralną częścią każdej podróży do Indonezji. Miejsca te oferują szeroki zakres atrakcji, od zajęć dla poszukiwacza przygód z dużą dawką adrenaliny, przez poznawanie tradycyjnej kultury balijskiej, po podziwianie pięknych naturalnych krajobrazów. Bali i Wyspy Gili zachwycą większość turystów spragnionych egzotyki w najlepszym wydaniu.

Odwiedź Muzeum Sztuki Agung Rai oraz Małpi Las w Ubud
Ubud jest kulturową stolicą Bali. Mnóstwo tu muzeów, niewielkich galerii sztuki i lokalnych twórców oferujących swoje dzieła. Szczególnie ciekawe jest muzeum Agung Rai, które prezentuje bogatą kulturę artystyczną Bali. Spokojna atmosfera w środku muzeum sprzyja podziwianiu eksponatów zgromadzonych w wypielęgnowanych ogrodach i bogato zdobionych, tradycyjnych balijskich budynkach. Założyciel Agung Rai wspiera rozwój sztuki i kultury, organizując warsztaty, przedstawienia teatralne, muzyczne i taneczne.

Jednak to nie jedyne atrakcje Ubud. Ogromne zainteresowanie turystów wzbudza zawsze Sacred Monkey Forest Sanctuary. Mieszka tu wiele gatunków małp. Zwierzęta te są chronione. Mogą swobodnie wędrować, wygrzewać się na słońcu, huśtać i wspinać po drzewach. Bez obaw wchodzą między turystów. Na terenie lasu znajduje się starożytna hinduska świątynia, która nadaje mu sakralnego charakteru. Jest symbolem harmonijnej koegzystencji ludzkości i natury. Mimo, że małpy wydają się uroczymi stworzeniami, turyści powinni uważać na swoje kosztowności i biżuterię.

Zobacz tarasy ryżowe
Niezwykłe tarasy ryżowe pojawiają się na całym Bali i są dosyć charakterystycznym elementem tej wyspy. Różnią się od innych pól uprawnych, tworząc przyjemny dla oka, schodkowy wzór. Rośliny ryżu są zanurzone w rozlewiskach wody otoczonych zielonymi brzegami, których powierzchnie lśnią w słońcu. Warto wybrać się na wycieczkę wokół Ubud i innych centralnych miast, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach ryżu i sposobach jego uprawy lub po prostu cieszyć cudownymi widokami.

Obejrzyj tradycyjny balijski taniec
Niezwykłych i niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością pokaz tradycyjnego, balijskiego tańca. Spektakl ten w niczym nie przypomina klasycznego baletu. Jego wyznaczniki to wyjątkowy śpiew, odważne, przerysowane kostiumy, wykorzystanie słynnych balijskich masek oraz niezwykłe ruchy głową, które wykonują tancerze.

Udaj się na rajskie wyspy Gili
Ten ceniony tropikalny archipelag z sielankowymi plażami, dziewiczą przyrodą, miejscami tętniącymi życiem, ale i spokojnymi zakątkami to obowiązkowy punkt wizyty na Bali. Wyspy dzieli tak niewielka odległość, że żal byłoby tego nie wykorzystać. Gili Islands składają się z trzech małych wysp - Gili Trawangan, Gili Air i Gili Meno. Wystarczy poświęcić zaledwie kilka godzin, aby je obejść, ale może nie starczyć życia, aby w pełni je odkryć i cieszyć się nimi. Na Gili większość ludzi porusza się na rowerze, co jest idealną opcją, która pozwala swobodnie wędrować i eksplorować każdą część wysp. Na wyspach Gili znajdują się liczne miejsca do nurkowania, z których każde ma swoje charakterystyczne cechy: kolorowe rafy koralowe w Gili Air Wall, rekiny i płaszczki w Shark Point oraz manty w pobliżu Gili Trawangan, żółwie morskie w Gili Meno i wiele innych. Przede wszystkim jednak Wyspy Gili przywodzą na myśl idylliczne plaże z białym piaskiem i półprzeźroczystą wodą.

Chcesz wyruszyć w taką podróż? W takim razie koniecznie sprawdź ofertę na PlanetEscape.pl!