Fidżi to niewielkie  państwo wyspiarskie znajdujące się na Oceanie Spokojnym. Znajduje się  2800 kilometrów na wschód od Australii. Na to państwo składa się tak  naprawdę około ośmiuset mniejszych wysepek, w tym pięćset pochodzenia  wulkanicznego. Rajskie scenerie wypełnione delikatnym białym piaskiem,  nachylającymi się nad wybrzeżem palmami i piękną pogodą sprawiają, że  każdego roku Fidżi staje się destynacją dla tysięcy turystów. Co warto  zobaczyć w tym niezwykłym kraju?

Bouma National Heritage Park

Miłośnikom przyrody z pewnością przypadnie do gustu Bouma National  Heritage Park znajdujący się na wyspie Taveuni. Park prosperuje od ponad  trzech dekad, a na jego terenie będzie można podziwiać wiele  unikatowych gatunków roślin oraz lasy deszczowe. Ciekawostką jest, że na  terenie parku znajdują się cztery wsie. Mieszkańcy wsi są odpowiedzialni  za poszczególne partie parku. Miłośnicy nurkowania będą mogli oddać się  swojej pasji w parku morskim Waitabu. Świetnym pomysłem będzie również  wypożyczenie kajaków. Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji w  całym parku są wspaniałe wodospady Tavoro. Zdecydowanie warto także  zobaczyć piękne jezioro kraterowe o nazwie Tagimaucia, gdzie będzie  można podziwiać rzadki kwiat o takiej samej nazwie.

Beqa Lagoon

Fidżi to prawdziwy raj dla miłośników wodnych sportów. Ludzie z  całego świata przyjeżdżają w te rejony, by delektować się kitesurfingiem  i innymi sportami, które ze względu na geograficzne uwarunkowanie są na  Fidżi niemal sportami narodowymi. Sporą atrakcją jest również  nurkowanie. Niepodal Portu Pacyfiku znajduje się Beqa Lagoon. To  miejsce, które przyciąga w szczególności turystów nastawionych na  ekstremalne przeżycia. To właśnie tutaj można doświadczyć Shark Dive,  czyli nurkowania mającego na celu spotkanie z najgroźniejszymi  stworzeniami w postaci rekinów. Można tutaj spotkać wiele gatunków tych  intrygujących zwierząt, począwszy od rekina tygrysiego, a na rekinach  bykach kończąc. Podczas takiego nurkowania bezustannie towarzyszy nam  doświadczony instruktor. Osoby, które nie chcą się w żaden sposób  narażać, mogą skorzystać z wielu innych stanowisk nurkowych. Beqa Lagoon  to miejsce słynące z najpiękniejszych raf koralowych.

Port Pacyfiku

To jedno z tych miejsc, które dla wielu turystów jest kwintesencją  Fidżi i punktem, którego nie można opuścić, będąc w tym kraju. Można  powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju kompleks domów wypoczynkowych.  Miejscami przypomina włoską Wenecję ze względu na ilość kanałów wodnych.  To miejsce zawsze tętni życiem. Warto wybrać się do strefy  artystycznej, w której regularnie odbywają się pokazy wszelkiej maści.  Znajdziemy tutaj również sporo interesujących knajpek i restauracji.