Bahrajn to państwo znajdujące się w Zatoce Perskiej pomiędzy Katarem a Arabią Saudyjską. Mające powierzchnię przekraczającą nieco 690 kilometrów kwadratowych państwo cieszy się niepodległością dopiero od kilkudziesięciu lat i nie jest jeszcze popularne wśród turystów. Z czasem może się to jednak zmienić, ponieważ oferuje im sporo atrakcji i ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Które z nich warto wpisać na listę przed wylotem w tamte strony? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Meczet al-Fatiha

To monumentalna budowla, która powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku i stanowi dzisiaj jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli całego państwa. Jest nie tylko największym miejscem kultu w Bahrajnie, ale również siedzibą Bibliotek Narodowej Bahrajnu. Może się w nim zmieścić około siedmiu tysięcy osób i zdecydowanie warto odwiedzić jego wnętrze, ponieważ robi wrażenie nie tylko z zewnątrz. Marmurowa podłoga pięknie kontrastuje ze ścianami pokrytymi inskrypcjami kufickimi, a całość zrobi wielkie wrażenie na miłośnikach architektury i sztuki.

Bab AlBahrain

To część miasta z charakterystyczną bramą, wokół której turyści znajdą liczne sklepy i restauracje. Można tutaj kupić mnóstwo rzeczy, zaczynając od artefaktów i biżuterii, a kończąc na mniejszych pamiątkach, lokalnych przysmakach czy dekoracjach do domu. Jeśli zaś chodzi o restauracje, to warto odwiedzić przynajmniej jedną z nich, o ile tylko serwuje lokalne przysmaki. To idealne miejsce dla tych, którzy uważają, że zwiedzanie nowych państw powinno odbywać się za pomocą wszystkich zmysłów, w tym również smaku. Unikalne mieszanki ryżu, wołowiny czy też świeżych owoców morza i daktyli doprawione pikantnymi przyprawami mogą zainspirować turystów do odkrywania zupełnie nowych połączeń smakowych.

Arad Fort

Arad Fort to twierdza, która została wybudowana w XV wieku, a w związku z tym spotka się z zainteresowaniem turystów, którzy cenią architekturę wojskową oraz historię. Została wybudowana w typowo islamskim stylu jeszcze przed inwazją Portugalczyków na te tereny i składa się z budowli na planie kwadartu oraz cylindrycznych wież w każdym kącie. Warto ją odwiedzić, ponieważ była niemym świadkiem wielkich wydarzeń w skali tego kraju, a na miejscu można poznać jej niesamowitą historię. Stanowiła przez wieki jeden z najważniejszych ufortyfikowancyh zamków w Bahrajnie. Do dziś wzbudza wielkie zainteresowanie badaczy, którzy co jakiś czas odkrywają nowe fakty z nią związane.

Reef Island

Reef Island wyróżnia się dzięki wspaniałej plaży miejskiej, która pozwala na relaks z widokiem na imponujące drapacze chmur. Prezentuje się pięknie o każdej porze dnia. Do południa można tutaj odpoczywać przy akompaniamencie morskich fal, spacerować pięknymi promenadami czy uprawiać sporty wodne, a z kolei w nocy cała okolica zamenia się w miejsce, w którym można udać się na imprezę czy też do jednej z wielu restauracji. Wyjątkowo pięknie prezentuje się o zachodzie słońca, a wiele z pobliskich knajpek ma sale z widokiem na morze.