Kiedy przybędziemy na hiszpańską wyspę Majorka ,warto wiedzieć, że góry Serra de Tramunana są wymarzonym miejscem dla miłośników górskich wycieczek. Główny szlak Ruta de Pedra en GR-221 biegnie wzdłuż całego łańcucha górskiego z Port d’Andratx przez Sóller do Pollenca, a po drodze możemy zatrzymać się na nocleg w górskich chatach „refugis”. Natomiast drugą popularną trasą pieszą jest szlak GR-222 z miejscowości Arta do klasztoru w Lluc.

 

Należy wiedzieć, że miłośnikom eskapad na dwóch kółkach Majorka oferuje duży wybór ciekawych i widokowych tras rowerowych, głównie szosowych, jednak o średniej i dużej trudności, w związku ze znacznymi wysokościami względnymi, jakie należy pokonać. Turystyka i rekreacja rowerowa cieszą się popularnością zwłaszcza wiosną i jesienią. Rekreacyjną ścieżkę rowerową zbudowano na południowym wybrzeżu - łączy ona Palmę z Can Pastilla i S’Arenal. Majorka to także raj na amatorów sportów wodnych. Wyspa oferuje dobre warunki do nurkowania i snorkelingu. W kurortach nadmorskich możemy wypożyczyć kajaki albo wykupić poranną wyprawę kajakową. Wszystkie wyspy mają dobre warunki do windsurfingu, w miejscowościach turystycznych znajdziemy szkoły uczące tego sportu, a ponadto wypożyczalnie sprzętu wodnego (skutery, rowery wodne, deski) oraz biura oferujące takie atrakcje wodne jak na przykład jazda na „bananie”, narty wodne czy lot spadochronem za motorówką. Miłośnicy żeglarstwa korzystają z bogatej oferty czarterów jachtów. Pomiędzy miejscowościami turystycznymi Majorki w sezonie kursują turystyczne katamarany z przeszklonym dnem. Dopływają one także do dzikich wysp i zatok, między innymi na wyspę Sa Dragonera i archipelag Cabrera. W bogatej ofercie miejscowych firm znajdziemy także wycieczki statkiem w mniejszych grupach, na przykład wyprawy pirackie dla dzieci.

 

Pole do wyzwań sportowych znajdą na Majorce, także miłośnicy wspinaczki skałkowej, czy eksploracji jaskiń, amatorzy lotniarstwa i paralotniarstwa. Bardzo popularnym sportem na Majorce jest także golf. Natomiast o szczegóły warto pytać w punktach informacji turystycznej.