San José jest stolicą Kostaryki, czyli państwa znajdującego się w Ameryce Centralnej nad Morzem Karaibskim oraz Oceanem Spokojnym. Miasto zostało założone w pierwszej połowie XVIII wieku, a niecałe sto lat później zostało stolicą Kostaryki. Na turystów czeka tutaj wiele atrakcji różnego rodzaju. Które z nich są najpopularniejsze w San José? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

National Museum od Costa Rica

W tym interesującym budynku przypominającym nieco europejskie pałace znajduje się muzeum, w którym zgromadzono pokaźną kolekcję eksponatów dotyczących historii i kultury Kostaryki. Warto zacząć zwiedzanie miasta właśnie tutaj, aby dowiedzieć się, jakie wydarzenia ukształtowały kraj i jego mieszkańców, w także z czego on słynie. Fascynującą wystawę stanowi cała ekspozycja poświęcona czasem prekolumbijskim. Miejsce to przyciąga nie tylko miłośników historii, ale również turystów zainteresowanych kulturoznawstwem, antropologią kulturową czy też etnografią.

Park Diversiones

Park Diversiones to alternatywa dla rodziców zwiedzających San Jose wraz z dziećmi. Na terenie kolorowego lunaparku znajdują się kolejki górskie, karuzele i wiele urządzeń rekreacyjnych. Dodatkowo ogromna powierzchnia parku i bujna roślinność stanowią dla wielu znakomite miejsce na długie spacery i odpoczynek od najsłynniejszych atrakcji turystycznych w stolicy Kostaryki. Miejsce to jest uwielbiane zarówno przez turystów, jak i przez mieszkańców miasta.

Museo del Jade

To nowoczesna i interaktywna placówka, która pozwala turystom w różnym wieku poznać kulturę Kostaryki. Ciekawe wystawy sprawiają, że udało się tutaj połączyć przyjemne z pożytecznym, a mianowicie znakomitą zabawę i naukę. Sprawdzi się zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które na własną rękę będą mogły znajdować tutaj mnóstwo ciekawostek. Jeśli chodzi o wystawy stałe, to wielkim zainteresowaniem cieszy się kolekcja dotycząca czasów prekolumbijskich. Na terenie muzeum odbywają się również ciekawe warsztaty tematyczne, podczas których można nauczyć się na przykład przyrządzania tradycyjnych potraw.

San José Central Market

Główny plac w stolicy w ciągu dnia zamienia się w jedno wielkie targowisko, na którym w atrakcyjnych cenach można kupić najróżniejsze rzeczy. Turyści najczęściej kupują tutaj barwne pamiątki z Kostaryki, ale to nie wszystko. Na licznych straganach można znaleźć na przykład ogromny wybór ziół o działaniu leczniczym, słodyczy, przysmaków typowych dla tego kraju czy też owoców i warzyw.

Poás w Kordylierze Środkowej

Niedaleko od stolicy Kostaryki znajduje się pasmo Kordyliera Środkowa, w którym znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych okolicy. Jest nią Poás, czyli jeden z najbardziej aktywnych wulkanów Kostaryki. Ma trzy kratery, z czego w dwóch znajdują się malownicze jeziora kraterowe. To właśnie woda w jeziorach powoduje, że erupcja wulkanu przypomina raczej wybuch gejzera. Jest to imponujący spektakl, który przyciąga nie tylko turystów, ale również profesjonalnych fotografów z całego świata.