Wszyscy uwielbiamy podróżować. Każdego z nas przyciągają inne walory danych miejsc: obce kultury i zwyczaje ludności, wyśmienita kuchnia, która uzależnia nasze kubki smakowe, wciągająca atmosfera miast czy piękne widoki. Prawdopodobnie sporo z nas docenia również wypoczynek na białych plażach, jednak bezsprzecznie pragniemy kolekcjonować wspomnienia, które zostaną z nami na długie lata. Jakie są ciekawe miejsca na świecie, które naprawdę warto zobaczyć? Dowiecie się z tego artykułu – przygotowaliśmy dla Was cztery propozycje.

Niezwykłe miejsca na Ziemi: Salar de Uyuni – Boliwia

Miłośnicy zagranicznych wojaży odnajdą setki ciekawych miejsc w całej Ameryce Południowej. Każdy z jej krajów oferuje wiele atrakcji i interesujących miejsc, które na długo zapadną nam w pamięć. Na pewno nie zobaczymy wszystkiego podczas jednego wyjazdu i warto się z wyprzedzeniem zastanowić, który kraj czy region odwiedzimy w pierwszej kolejności. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej niezwykłych miejsc na całym świecie jest znajdujące się w Boliwii Salar de Uyuni. To ogromne solnisko znajdujące się na płaskowyżu położonym ponad 3000 m n.p.m., niedaleko granicy z Chile i Argentyną. Krajobrazy przypominają pobyt na innej planecie, na bezkresnym horyzoncie widnieją ośnieżony andyjskie szczyty, nasz samochód przejeżdża przez słone jeziora, po których spacerują barwne flamingi. Nigdzie nie zobaczymy piękniejszych widoków rozgwieżdżonego nieba, a wschody i zachody słońca zapamiętamy na lata. Na przepięknych fotografiach ciężko odróżnić niebo od tafli jezior.

Zatoka Ha Long – Wietnam

Jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w całej Azji Południowo-Wschodniej jest Wietnam. Uwielbiamy jego zróżnicowany i przyjemny klimat, wspaniałą kuchnię i przyjaznych mieszkańców. Dodatkowo, jest to destynacja na każdą kieszeń, nawet z niewielkim budżetem możemy podziwiać najbardziej niezwykłe miejsca na świecie i przepiękną przyrodę, z której słynie ten orientalny kraj. Zainteresowani? Szykujcie paszport i pakujcie walizki! A co na miejscu ? Niewątpliwie szczególnie ciekawym i popularnym miejscem jest Ha Long – to znana na całym świecie zatoka. Nad jej wodami wznosi się kilka tysięcy skalistych wysp i ostańców wapiennych, których pionowe ściany sięgają nawet kilkuset metrów. Wszystko pokryte jest gęstą i bujną roślinnością, a liczne jaskinie stanowią ciekawy element dla uzupełniający ten przepiękny obszar. Zatokę najlepiej podziwiać z pokładu statku lub pływać kajakiem pomiędzy malutkimi zatoczkami. Niezapomniana przygoda i niezwykłe miejsce.

Waitomo Caves – Nowa Zelandia

Jeśli uwielbiacie te najdalsze wyprawy z pewnością zaciekawi Was Nowa Zelandia – to kraj położony dosłownie na końcu świata i znajdziemy tutaj cały szereg atrakcji oraz niezwykłych miejsc. Zanim wsiądziemy do samolotu, warto się zastanowić, jak wykorzystamy czas podczas wakacji. Z czego słynnie ten odległy kraj? Miłośnicy przyrody na pewno nie będą zawiedzeni, to wszak kraina, którą znamy z „Władcy Pierścieni”, każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie ciekawym miejscem, które przyciąga turystów z całego świata, są jaskinie Waitomo. Ich sława i popularność związana jest z występującym lokalnie fenomenem malutkich robaczków, które w naturalny sposób generują niewielkie ilości światła. Robaczki setkami pokrywają stropy jaskiń i powodują powstanie magicznie barwnego pejzażu, który możemy podziwiać z pokładu malutkiej łódeczki dryfującej po podziemnym jeziorze.

Kanion Antylopy – USA

Stany Zjednoczone to nie tylko jedno z najbardziej rozwiniętych państw i najlepszych miejsc do życia na świecie, to niewątpliwie jeden z najciekawszych krajów do zwiedzania, pełny niezwykłych miejsc i atrakcji turystycznych, bardzo zróżnicowany pod względem klimatu i krajobrazu. Jeśli nie mieliście okazji zwiedzić USA, najwyższa pora zacząć coś zaplanować. Co warto zobaczyć w USA? Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Stanach i na całym świecie jest Kanion Antylopy, położony w pustynnym stanie Arizona. Kanion leży na terenie rezerwatu rdzennych Indiach Nawaho, charakteryzuje się bardzo wąskimi szczelinami, które przez miliony lat były regularnie wymywane przez płynące wody. Na samo dno kanionu dociera niewiele promieni słońca, możemy je zobaczyć w formie słupów światła. Ta kombinacja to wspaniała gra świateł i form skalnych. Niezapomniane widoki warto uwiecznić na fotografiach, które zawsze robią ogromne wrażenie i stanowią najlepszą pamiątkę z wizyty w kanionie.