Polinezja Francuska licząca ponad 100 wysp rozciąga się na pięciu archipelagach. Jest równie różnorodna, jak egzotyczna. Wędrówka po wyspach daje szanse podziwiania wielu krajobrazów, od górskich szczytów, przez malownicze wodospady, po laguny głęboko wcinające się w ląd. Trudno wybrać jedną najpiękniejszą wyspę Polinezji. Przedstawiamy cztery, które z pewnością zasługują na to miano.

Bora Bora
To chyba najbardziej znana wyspa Polinezji Francuskiej. Jest bardzo często wybierana, jako cel podróży, zwłaszcza przez nowożeńców udających się w podróż poślubną. Wymienia się ją wśród najpiękniejszych miejsc na świecie i należy stwierdzić, że nie ma w tym żadnej przesady. Wyspa powstała w wyniku działania wulkanów, co znajduje wyraz w górzystych, malowniczych krajobrazach. Jednym z największych atutów i atrakcji turystycznych Bora Bora jest niesamowita rafa koralowa. Ponieważ wyspa nastawiona jest głównie na dochody płynące z turystyki, oferuje podróżnym wszelkie możliwe udogodnienia, rozwiniętą infrastrukturę i cały szereg rozmaitych atrakcji. Nurkowanie, snorkeling, górskie wyprawy, karmienie rekinów… wymieniać można długo. Z pewnością nie można się tutaj nudzić.

Moorea
Ten kolejny polinezyjski raj znajduje się na północny zachód od Tahiti. Moorea fascynuje swoim naturalnym, niczym nie skażonym pięknem. Wystarczy obejrzeć kilka zdjęć z tej wyjątkowej wyspy, aby przekonać się, że mamy do czynienia z miejscem wyjątkowym. Wśród nieskazitelnie czystych wód oceanicznych wyrasta soczyście zielony zakątek. Tutejsze laguny są szerokie, ale bardzo płaskie. Co krok można się natknąć na przepiękne wodospady. Na tej wyspie panuje niepodzielnie natura, czysta, dzika, tajemnicza i pociągająca. Wyobraźmy sobie malowane domostwa wznoszące się w tak cudownej scenerii. Hibiskus i rajskie ptaki dodają kolorytu tutejszym przydomowym ogrodom. Mieszkańcom tak wyjątkowej wyspy można pozazdrościć.

Tahiti
Ta wulkaniczna wyspa otoczona rafami, niczym wielobarwnym pierścieniem stanowi kulturalną stolicę Polinezji Francuskiej. Wyspa powstała na skutek działania dwóch, nieczynnych obecnie wulkanów, Tahiti Nui oraz Tahiti Iti. Oddziela je jedynie wąski przesmyk. Turyści mogą tutaj cieszyć się malowniczą laguną oraz wyjątkowym czarnym piaskiem pokrywającym tahitańskie plaże. To ślad po wulkanicznej przeszłości Tahiti. Czarne piaski robią naprawdę niesamowite wrażenie. Plaże Tahiti to prawdziwy raj dla wszystkich amatorów plażowania.

Jeżeli jednak jesteśmy złaknieni aktywnego wypoczynku, na Thaiti nie zabraknie nam również tego rodzaju atrakcji. Znajdziemy tu idealne warunki do surfowania, nurkowania, snorkelingu oraz wędkowania. Na wyspie nie będą się nudzić także miłośnicy górskich wędrówek. W środkowej części wyspy odkryjemy szczyty liczące powyżej 2000 metrów n.p.m., spektakularne wodospady oraz tajemnicze groty. Tahiti jest znane na całym świecie za sprawą niezwykłych dzieł Paula Gauguina, francuskiego malarza, dla którego wyspa na wiele lat stała się domem. Trudno nie wspomnieć również o pięknych tahitańskich tancerkach.

Huahine
Na tej wyspie Polinezji Francuskiej powinni się zatrzymać przede wszystkim turyści poszukujący relaksu i spokoju. Tutejsze krajobrazy z bujnymi lasami i pięknymi wioskami sprzyjają odprężającym spacerom. Tutaj nietrudno zapomnieć czym jest cywilizacyjny zgiełk, stres i komercja. Huahine to jedna z najbardziej autentycznych wysp Polinezji Francuskiej. Czas zwalnia tutaj swoje tempo, a my możemy oddać się przyjemnościom i przekonać się, jak wygląda prawdziwe slow life.

Pamiętaj, że te wszystkie niesamowite miejsce możesz zobaczyć dzięki Planetescape.pl - koniecznie zobacz co dla Ciebie przygotowali!