Kanada to państwo  znajdujące się w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi i  znajduje się na drugim miejscu pod względem wielkości powierzchni jako  kraj. Jest również jednym z nielicznych państw, które mają dostęp aż do  trzech oceanów. To niezwykle ciekawe państwo, które zachwyca  zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, ale również niezwykłą  historią związaną z indiańskim plemieniem Irokezów. Jakie miejsca warto  odwiedzić?

Niagara

Bez najmniejszej wątpliwości wodospady Niagara to jedna z  największych atrakcji Kanady i jednocześnie wizytówka kraju, która  każdego roku przyciąga tysiące turystów. Wysokość wodospadu liczy sobie  przeszło 50 metrów, choć warto pamiętać, że w rzeczywistości mamy do  czynienia z trzema wodospadami znajdującymi się na granicy ze Stanami  Zjednoczonymi. Najbardziej spektakularnym i znajdującym się po stronie  Kanady jest Horseshoe Falls. W pobliżu zamontowano kilka wspaniałych  punktów widokowych, dzięki którym turyści mogą znaleźć się naprawdę  blisko tego żywiołu. Koszt wstępu wynosi 17 dolarów kanadyjskich.

Toronto

Niespełna godzinę jazdy od wodospadów Niagary znajduje się Toronto.  Miasto znajduje się w regionie Ontario i jest na wskroś nowoczesne.  Najpopularniejszym punktem turystycznym i jednocześnie punktem  orientacyjnym jest Canadian National Tower, czyli wieża zbudowana w 1976  roku i licząca sobie przeszło 500 metrów. Zdecydowanie warto wybrać się  na wycieczkę do najstarszej dzielnicy Toronto, czyli St. Lawrence.  Niegdyś składało się wyłącznie z drewnianej zabudowy, której  pozostałości wciąż można w tym miejscu obserwować. Jedną z największych  atrakcji tego miejsca jest otwarty pod koniec XVIII wieku targ. To  idealne miejsce na zakup pamiątek lub lokalnych przysmaków. Będąc w  Toronto, koniecznie trzeba wybrać się nad wspaniałe jezioro Ontario. Jest  ono naturalną granicą pomiędzy Kanadą i Stanami Zjednoczonymi.  Niezwykle malownicze i pełne skarbów natury. Zdecydowanie warto wybrać  się w rejs, bo oglądanie zachwycających z takiej perspektywy jest  niesamowitym przeżyciem. Toronto to miasto będące tak naprawdę zlepkiem  bardzo różnych kultur. Mieści się tutaj na przykład wspaniała dzielnica  chińska, dzięki której w trybie natychmiastowym przeniesiemy się do  krainy azjatyckiej. To idealne miejsce dla osób uwielbiających kuchnię  orientalną.

Park Narodowy Gros Morne

Gros Morne to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę. Park  Narodowy znajduje się w zachodniej części wyspy Funlandia i każdego roku  przyciąga miłośników dzikiej przyrody z różnych stron świata. Pod  względem krajobrazowym jest to dosyć zróżnicowane miejsce i właśnie z  tego względu cieszy się takim zainteresowaniem. Z jednej strony mamy do  czynienia z niezwykłymi geologicznymi pomnikami, a z drugiej z Górami  Dalekiego Zasięgu, które przywodzą na myśl urokliwe austriackie  miejscowości. Na terenie parku mieszkają łosie i jelenie. Największą  atrakcją są jednak niedźwiedzie. Warto dodać, że w niemal każdym sklepie  na terenie Kanady będzie można kupić specjalne "odstraszacze"  niedźwiedzi w postaci odpychających zapachów. To bardzo przydatne  akcesorium w przypadku osób pragnących zwiedzać tutejsze parki.