Dominikana nie bez powodu  cieszy się opinią istnego raju na ziemi, w którym można uwolnić się od  codziennych trosk i odpocząć w przepięknej rajskiej scenerii. Republika  Dominikańska jest jednym z największych państw znajdujących się na Morzu  Karaibskim. Wyspa, na której się znajduje, należy również do Haiti,  aczkolwiek to Dominikana zajmuje jej lwią część. Przez lata znajdowała  się w obrębie hiszpańskiego imperium kolonialnego, uzyskując  niepodległość dopiero w drugiej połowie XIX wieku. To fascynujące  państwo przyciąga wielu turystów, którzy pragną odpocząć od miejskiego  zgiełku, napawając się pięknymi widokami. Co warto zobaczyć w tym  pięknym kraju?

Punta Cana

Punta Cana to jedno z najpopularniejszych miejsc na wyspie. Dzieje  się tak za sprawą portu lotniczego znajdującego się w bezpośrednim  sąsiedztwie, który ma połączenie z większością europejskich lotnisk,  aczkolwiek znacznie większą atrakcją jest sam przylądek. Wybrzeże w tym  miejscu ciągnie się przez 30 kilometrów. Jasna piaszczysta plaża zapiera  dech w piersiach. Podobnie jak drogie kompleksy hotelowe znajdujące się  nieopodal. To popularna destynacja turystyczna z wieloma knajpkami,  restauracjami i kawiarniami. Mieści się tutaj również Park Ekologiczny  Punta Cana oraz Narodowy Rezerwat, w którym główną atrakcją jest las  namorzynowy. To doskonałe miejsce zarówno dla osób poszukujących  spokojnego wypoczynku, jak i dla osób nastawionych na nocne eskapady i  moc wrażeń organizowanych z myślą o spragnionych rozrywki turystach. To  zdecydowanie raj dla miłośników sportów wodnych.

Stolica — obowiązkowy punkt podczas pobytu w Dominikanie

Santo Domingo to miasto z niebywałą historią. Źródła historyczne  donoszą, że zostało ono odkryte przez Bartłomieja, brata Krzysztofa  Kolumba. To właśnie tutaj powstał pierwszy szpital, przepiękna bazylika  Santa Maria la Menor czy pierwszy uniwersytet w Ameryce, którego  historia sięga XVI wieku. Urokliwe uliczki miasta naznaczone są  przeszłością tego miejsca, które jest po trosze zlepkiem nowoczesności,  historii i niewyobrażalnie pięknych rajskich krajobrazów. Nie brakuje  postkolonialnych pozostałości. Warto wybrać się do fantastycznego Amber  World Museum, w którym będziemy mogli podziwiać niezwykłe okazy  bursztynów oraz wyrobów bursztynowych. Dobrym pomysłem będzie również  Museum of The Royal Houses, a dla miłośników sztuki Museo de Arte  Moderno.

Puerto Plata

Puerto Plata znajduje się w północnej części kraju. Jak wiele miejsc  na wyspie cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystycznym, aczkolwiek  znajdują się tutaj atrakcje, których nie spotkamy w innych częściach  Dominikany. Warto skusić się na ekscytującą przejażdżkę kolejką linową,  bo gwarantuje podziwianie zapierających dech w piersiach okolic z  niecodziennej perspektywy, a przy okazji jest jedyną na Karaibach  atrakcją tego typu. Puerto Plata słynie z pięknych wodospadów i  naturalnych basenów. Jest również miejscem, w którym spoczywają prochy  Krzysztofa Kolumba. Znajdują się one na terenie imponującego Parku  Narodowego Izabela.