Jak na kraj z tysiącami idyllicznych wysp, a także światowej klasy miejscami do surfingu i nurkowania, Filipiny są stosunkowo rzadko wybieranym celem podróży. Być może wynika to z faktu, że państwo to często nawiedzają gigantyczne tajfuny pustoszące wszystko, co napotkają po drodze. Zarówno rząd Filipin, jak i operatorzy turystyczni uspokajają odwiedzających, że kraj jest bezpieczny. Wszyscy turyści, którzy zdecydują się tu przyjechać na pewno zostaną ciepło przyjęci. Filipiny nazywane są "Perłą Orientu". Charakteryzują się ciepłym, wietrznym klimatem, krystalicznie czystymi wodami, górzystymi wzniesieniami i bujną roślinnością. Wszystkie te cechy sprawiają, że mamy do czynienia z tropikalnym rajem. Podczas gdy większe i tętniące życiem wyspy archipelagu są najbardziej znane, niektóre z mniejszych i mniej zatłoczonych wysp są równie piękne.

Wyspa Boracay
Wyspę Boracay wyróżniają jej plaże, które charakteryzują się bardzo delikatnym, białym piaskiem, soczyście zielone równiny oraz błękitne wody ją oblewające. Najbardziej znana plaża na wyspie to White Beach. Główne miejsce wypoczynku dla większości turystów. Jednak w wielu miejscach wokół wyspy znajdują się małe piaszczyste zatoczki, które są bardziej prywatne, ale równie malownicze i piękne. Boracay wciąż zachowuje swój nieskazitelny wygląd niezwykły urok oraz klimat.

http://planetescape.pl/oferta/filipiny-wyspy-archipelagu-filipinskiego/


Wyspa Palawan
Uważana jest za ekoturystyczny raj. Nic dziwnego. Na zwiedzających czekają przejrzyste, spokojne wody, wysokie klify skalne i zalesione tereny oferując wspaniałe widoki na każdym kroku. Na wyspie znajduje się wiele kurortów, restauracji i innych udogodnień, ale nadal pełna jest naturalnego piękna. Liczne wodospady, źródła, lasy namorzynowe i rzeki przecinające wyspę dodają jej uroku. El Nido, położone na północno-zachodniej stronie Palawanu, oferuje turkusowe laguny i jaskinie, które prowadzą do zadbanych plaż. Palawan jest klejnotem koralowym. Znajduje się tu niezwykły Park Narodowy Podziemnej Rzeki Św. Pawła, który zdobył miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Palawan jest domem dla 279 gatunków ptaków, 58 gatunków ssaków lądowych i 379 gatunków koralowców.

Wyspa Bohol
Znana, jako "Klejnot Filipin". Ostre piękno wyspy Bohol jest idealne dla miłośników przyrody i przygód. Brzeg Boholu charakteryzują lśniące wody i bujna plaża, tak typowa dla Filipin. W głębi lądu są wzgórza oraz mahoniowe, tekowe i bambusowe lasy. W krajobraz wyspy doskonale wpisują się jezuickie i barokowe kościoły oraz hiszpańskie strażnice z XVII i XVIII wieku. Bohol jest znany z czekoladowych wzgórz. To grupy dużych, idealnie zaokrąglonych kopców, które zmieniają kolor na czekoladowo-brązowy, gdy trawa na nich umiera podczas suchego sezonu. Bohol posiada również wiele wspaniałych wodospadów - wiele z nich ukrytych w zacisznych miejscach wokół wyspy. Wodospady Magaso to najbardziej znane z wodospadów Bohol. Podczas wilgotnych dni otacza je gęsta mgła.

Wyspa Camiguin
To wyjątkowa wyspa o kształcie przypominającym gruszkę. Powstała dzięki aktywności wulkanicznej. Jedynym aktywnym wulkanem na wyspie jest góra Hibok-Hibok, która wyrasta z otaczających ją błękitno-zielonych wód. Camiguin ma również krystalicznie czystą wodę oraz dziewicze plaże z czarnymi piaskami, które są pozostałością po aktywności wulkanicznej. Największym powodzeniem cieszy się tu White Island, piaszczysta, biała plaża, z niesamowitym widokiem na Mount Hibok-Hibok. Wyspa oferuje przygodę wśród licznych lagun, wodospadów kaskadowych oraz gorących i zimnych źródeł.

Wyspa Coron
Coron znajduje się w prowincji Palawan. Ta wyspa jest znana z fantastycznych miejsc do nurkowania, spektakularnych, stromych klifów, rzadkich zwierząt morskich i szmaragdowej wody. Turyści mogą tu uprawiać nurkowanie, nurkowanie z rurką i inne sporty wodne. Podczas podwodnych wypraw można także zobaczyć dziesiątki ogromnych japońskich statków, które zatonęły tu podczas II wojny światowej Oprócz wszystkich tych cech ta wyspa jest również znana z bogactwa niesamowitych raf koralowych.

Wyspa Apo
Wyspa Apo to kolejny raj dla amatorów nurkowania. Ta malutka wyspa położona jest w pobliżu południowej części wyspy Negros, 30 km na południe od miasta Dumaguete. Jest ona uznawana za jedno z 10 najlepszych miejsc nurkowych na Ziemi. Otoczona licznymi gatunkami morskiej fauny i flory. Największe atrakcje dla nurków dostępne są na głębokim morzu. Jednak piękna rafa znajduje się również nad brzegiem Apo Island Beach Resort. Ten ośrodek położony jest w prywatnej zatoce wśród charakterystycznych formacji skalnych na oszałamiającej białej plaży.