Filipiny to niewielkie państwo wyspiarskie znajdujące się na Archipelagu Filipińskim. Imponująca linia brzegowa licząca sobie ponad 36 tysięcy kilometrów jest jedną z głównych atrakcji tego kraju. Dla wielu osób Filipiny są prawdziwym rajem na ziemi. Standardowym widokiem są piaszczyste plaże, lazurowa woda i nachylające się nad nią bajeczne palmy. Nic dziwnego w tym, że entuzjaści wodnych sportów uważają, że to jedna z najcudowniejszych destynacji, jakie można sobie wyobrazić. Co warto zobaczyć podczas wizyty na Filipinach?

Wzgórza Czekoladowe

Jedną z najbardziej malowniczych atrakcji Filipin są charakterystyczne Wzgórza Czekoladowe znajdujące się na filipińskiej wyspie Bohol. Niewielkie wzniesienia przypominają kopczyki u podnóża porośnięte bujną roślinnością. Nazwa przyjęła się ze względu na brązowy kolor kopczyków w okresie suchej pory. Według legendy wzgórza powstały podczas walki dwóch olbrzymów, którzy rzucali w siebie skałami.

Manila

Nie sposób wyobrazić sobie wycieczki po tym kraju bez uwzględnienia jego stolicy, czyli Manili. Znajduje się na wyspie Luzon, a liczba mieszkańców oscyluje wokół 24 milionów osób. To bardzo dobrze rozwijające się miasto, w którym aż roi się od turystycznych atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich bez wątpienia jest Muzeum Narodowe Filipin, którego historia sięga 1998 roku. To idealne miejsce na poznanie historii kraju. Ważne zabytki znajdują się również w samym centrum miasta. Można tutaj podziwiać części fortyfikacji pochodzących z XVI wieku oraz wspaniały kościół św. Sebastiana stworzony w stylu neogotyckim. Ciekawym miejscem jest również Museo Pambata, które powstało przede wszystkim z myślą o najmłodszych gościach zainteresowanych Filipinami. W stolicy znajdziemy również sporo parków, w których po prostu będzie można odetchnąć. Warto również przetestować filipińskie knajpki, w których serwowana jest tradycyjna kuchnia. Uważa się, że kuchnia filipińska jest jedną z najbardziej niedocenianych. Zdecydowanie warto wybrać się także do Manila Ocean Park. To miejsce, w którym będzie można zgłębić wiedzę na temat podwodnego świata. Na terenie obiektu często odbywają się również fascynujące pokazy na żywo.

Piękno natury

W regionie Mimaropa, który z kolei mieści się na wyspie Palawan, znajduje się Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Co ciekawe, obiekt ten nie tak dawno temu został uznany za jeden z siedmiu cudów natury. Na terenie parku można podziwiać wspaniałe pasmo górskie Sain Paul Mountain, ale to nie ono jest najważniejszą atrakcją. Największe niespodzianki czekają na nas pod ziemią. Warto skusić się na wycieczkę łodzią, którą wpływa się nieco ponad kilometr w głąb przepiękniej jaskini. Piękne formy naciekowe robią ogromne wrażenie. Niemałą atrakcją parku są również rzadkie gatunki roślin oraz jego mieszkańcy. Można tutaj spotkać pocieszną papugę modroczapkową, krokodyla filipińskiego czy żółwia zielonego. Miłośnicy przyrody z pewnością zakochają się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia.