Kostaryka zachwyca cudownymi plażami, wulkanami, tropikalnymi lasami i niepowtarzalną przyrodą. W mieście San Jose znajduje się wiele najlepszych muzeów i pięknych placów, ale prawdziwe skarby leżą poza stolicą, w lasach i małych nadmorskich wioskach. Niekończące się odcinki plaż nad wybrzeżem Pacyfiku, z małymi miasteczkami, w zupełności zaspokajają potrzeby surferów i turystów spragnionych słońca. W głębi lądu, pokryte lasem góry oferują ciekawe atrakcje, od wulkanów i wodospadów, po nadzwyczajne okazy przyrody. Kostaryka ma również linię brzegową na Karaibach. Chociaż jest to mniej odwiedzony obszar kraju, oferuje turystom coś zupełnie innego. Jest, bowiem szczególnie znany, jako teren hodowli żółwi morskich. Co warto zobaczyć w trakcie podróży na Kostarykę?

Park Narodowy Manuel Antonio
Dzikie zwierzęta, plaże i dobra zabawa są tym, co przyciąga odwiedzających do Parku Narodowego Manuel Antonio i sąsiedniego miasta Manuel Antonio. Park znany jest z przepięknego odcinka plaży, lasu i dzikich zwierząt, które zamieszkują w okolicy. Zupełnym kontrastem dla tej oazy spokoju jest małe miasteczko Manuel Antonio, znane ze swojej żywej atmosfery. W czasie sezonu turyści dosłownie obejmują je w swoje władanie. Miasto ma wiele hoteli i restauracji, znajdujących się w niewielkiej odległości od samego parku.

Spacery po parku umożliwiają zobaczenie na własne oczy małp, leniwców i wszelkiego rodzaju ptaków. Trudne do przeoczenia są kapucynki, które królują w mięście i parku. Przewodnicy często noszą statywy i aparaty, a ciekawe zdjęcia są bonusem do wędrówki po parku.

Większa aktywność w mieście koncentruje się wokół pięknej plaży nad brzegiem oceanu, gdzie od południa rozgrywają się mecze piłki nożnej, a surferzy cieszą się delikatnymi falami. To bardzo popularne miejsce na lekcje surfowania. Po drugiej stronie ulicy od plaży i wyżej na wzgórzu są restauracje i sklepy, z których niektóre mogą być dość głośne wieczorami. Dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku na głównej plaży, równie atrakcyjne miejsce do plażowania znajdują się wewnątrz parku.

Wulkan Arenal
Park Narodowy Arenal Volcano jest jednym z największych obszarów wulkanicznych w kraju. Główną atrakcją parku jest wulkan Arenal, osiągający 1633 metrów n.p.m.. Arenal był nieaktywny od 1500 roku p.n.e. do ogromnej erupcji z 29 lipca 1968 roku, która zabiła 82 osoby i zniszczyła dwie wioski. Od tamtej pory jest regularnie aktywny. W zależności od dnia lub tygodnia, goście mogą spodziewać się chmur popiołu unoszącego się nad kraterem, jak i rozżarzonej, czerwonej lawy płynącą po górze.
Park znany jest również z szerokiej różnorodności biologicznej. Na jego terenie reprezentowana jest około połowa wszystkich ptaków Kostaryki, a także mnóstwo gadów, płazów i ssaków. Powstały tu liczne szlaki turystyczne, z których część prowadzi do wodospadów, część do starych strumieni lawy oraz takich, które powstały całkiem niedawno.

http://planetescape.pl/oferta/kostaryka-skarby-dziewiczej-kostaryki/


Tamarindo
Tamarindo to miejsce na Półwyspie Nicoya do surfowania, plażowania i zabawy. Ze spokojnej wioski rybackiej przekształciło się w miasteczko turystyczne, gdzie goście mogą znaleźć dobre jedzenie i zakwaterowanie, a także wszelkiego rodzaju udogodnienia turystyczne. Miasto rozciąga się wzdłuż plaży Tamarindo, która liczy 1,5 kilometra. Obszar ten jest znany z surfingu, z miejscami dla doświadczonych surferów i terenami dla zupełnych amatorów. Największe fale są na ogół w listopadzie i grudniu. Obszar wokół Tamarindo jest popularny także ze względu na przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego atrakcje, które obejmują nurkowanie z rurką, nurkowanie, jazdę konną, ziplining i oglądanie w sezonie żółwi morskich. W pobliżu Playa Grande znajduje się jeden z najważniejszych obszarów lęgowych żółwi skórzastych. Przez cały październik i marzec w nocy można tu zobaczyć ponad 100 żółwi składających swoje jaja.

Teatr Narodowy w San Jose
Spośród atrakcji nieprzyrodniczych warto na Kostaryce, a dokładniej w jej stolicy - San Jose, zobaczyć Teatr Narodowy, który jest uważany za najbardziej imponującą budowlę w San Jose. Ukończony w 1897 roku budynek ma klasyczną renesansową fasadę kolumnową, na której znajdują się posągi symbolizujące taniec, muzykę i sławę. Wewnątrz różowego, marmurowego foyer podziwiać można alegoryczne figury Komedii i Tragedii oraz malowidła przedstawiające motywy z życia na Kostaryce. Najbardziej znanym obrazem jest dzieło namalowane przez Arturo Fontanę w Mediolanie w 1897 roku, przedstawiające zbiór i eksport kawy. Malowidło podkreśla piękno trój piętrowej sali widowiskowej w kształcie podkowy, który może pomieścić 1040 osób. W teatrze odbywają się regularne występy. Mieści się tu także galeria z pokazami artystów lokalnych.