Zastanawiasz się nad podróżą do egzotycznego kraju, ale nie kuszą Cię azjatyckie klimaty? Wybierz Amerykę Południową i jeden z najbardziej fascynujących i atrakcyjnych pod względem turystycznym krajów tego kontynentu. Mowa o Brazylii. Istnieje wiele powodów, dla których warto ją odwiedzić. Przedstawiamy kilka z nich:

Brazylijskie plaże
Z ponad 2000 plaż rozciągających się wzdłuż wybrzeża Brazylii i ponad 1000 wysp sięgających Atlantyku, znajdujących się w granicach tego kraju, każdy może wybrać idealne miejsce do plażowania. Wycieczka na plażę jest koniecznością w trakcie pobytu w Brazylii. Podczas, gdy wiele z plaż jest dosłownie obleganych przez turystów, istnieją również takie, które bez wahania możemy nazwać ekologicznymi sanktuariami.

Planujesz wyjazd do Brazylii? Sprawdź ofertę PlanetEscape.pl

Cuda natury
Amazonka i lasy deszczowe oraz wodospady Iguaçu to najbardziej znane atrakcje przyrodnicze w kraju, w którym istnieją aż 62 parki narodowe i setki obszarów chronionych. Brazylia z dumą prezentuje dane dotyczące liczebności dzikiej zwierzyny i jej różnorodności. Istnieje tu ogromna potrzeba zachowania zagrożonych naturalnych skarbów, co inspiruje wzrost ekoturystyki i odpowiedzialnych inicjatyw turystycznych. Wysiłki te pozwalają podróżującym cieszyć się Brazylią w sposób zrównoważony, zachowując to, co najlepsze w Brazylii dla lokalnych społeczności.

Mieszkańcy Brazylii i jej kultura
Przez setki lat kultura brazylijska była tworzona przez ludzi o bardzo zróżnicowanym dziedzictwie etnicznym i kulturalnym. Wspaniała mieszanka różnorodności jest niejako odciśnięta w kulturze. Wieloetniczność zaowocowała typowo brazylijskimi świętami, tradycjami czy przedmiotami. Przykładem mogą być bossa nova, capoeira i żółta koszulka piłkarska. Silne poczucie tożsamości kulturowej jest charakterystyczne szczególnie dla mieszkańców rdzennego pochodzenia, a także dla ludności afrykańsko-brazylijskiej. Przy tak dużej różnorodności mieszkańcy Brazylii są z reguły bardzo przyjaźni dla zagranicznych turystów.

Uroczystości, wydarzenia, festiwale
Brazylijski karnawał to wydarzenie niezwykłe w skali świata. Ponieważ jego obchody odbywają się w całym kraju, możemy uczestniczyć w tej niesamowitej zabawie również w mniejszych miastach. Największe pokazy mają miejsce w Rio, Salvador, Recife i Olinda. W kalendarzu brazylijskim jest jednak znacznie więcej świąt. Na przykład wielu zagranicznych turystów miało okazje przekonać się, , że Reveillon, brazylijski Nowy Rok, jest tak samo zabawny jak karnawał. Wśród brazylijskich festiwali i wydarzeń warto wymienić: Semana Santa - Brazylijski Wielki Tydzień, Festas Juninas, Festa do Divino oraz St. Vito Festival.

Pogoda sprzyjająca podróżom
Jeśli szukamy miejsca, w którym niebo jest niebieskie, a temperatura zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, w Brazylii szanse na to są ogromne. Jesień i zima to świetny czas na wyjazd do tego kraju. Wyobraź sobie chłodne wschody słońca, ciepłe i słoneczne dni oraz czyste noce z orzeźwiającym powietrze. Taka pogoda zachęca do podróżowania.

Turystyka jest priorytetem w Brazylii
Brazylijskie Ministerstwo Turystyki oraz administracja państwowa i samorządowa inwestuje ogromne środki w rozmaitych miastach Brazylii, aby ułatwić turystom zwiedzanie. Przekłada się to na lepsze drogi, więcej miejsc pracy, poprawę życia społeczności i wiele innych korzyści, które zmieniają Brazylię w niezwykle atrakcyjny kraj. Mieszkańcy otwarci na turystów budują wizerunek miejsca przyjaznego i serdecznego dla gości. Każdy turysta może się tutaj poczuć, jako gość numer jeden. Wybór miejsca na nocleg może być trudny, ale tylko dlatego, że jest dostępnych tak wiele wspaniałych opcji. W rzeczywistości niektóre obiekty noclegowe i kurorty można uznać za miejsca docelowe same w sobie.

Kuchnia brazylijska
Brazylijski grill zyskał międzynarodową uwagę dzięki ekskluzywnym restauracjom na całym świecie. Przywodzi na myśl paleniska rozpalane przez gaúchos, południowoamerykańskich kowbojów. Jednak brazylijskie jedzenie to nie tylko grillowanie. Świetni kucharze, zainspirowani różnorodnością lokalnych składników i tradycjami regionalnymi, piszą nowy rozdział w brazylijskiej kuchni. Jednym z najlepszych sposobów na nawiązanie kontaktu z tą różnorodnością jest udział a brazylijskich festiwalach kulinarnych lub odwiedzenie jednej z wielu autentycznych brazylijskich restauracji.