​Brazylia,  kraina samby oraz piłki nożnej to wymarzone miejsce na wakacje życia. Niesamowita kultura, cudowni mieszkańcy, tropikalne lasy deszczowe Amazonii, wspaniałe, rozległe miasta i dziewicze plaże. Czy można chcieć czegoś więcej od wakacyjnego wyjazdu? Brazylia intryguje, zachwyca, działa na wszystkie zmysły. Warto ją odwiedzić z wielu powodów. Oto niektóre z nich:

Cudowne plaże 
Brazylia ma ponad 1500 plaż do wyboru i ponad 500 malowniczych, rajskich zakątków na wyspach. Naprawdę trudno zdecydować, które z tych miejsc wybrać, jako cel wycieczki. Może dociera do piaszczystych brzegów na długich odcinkach plaż. Jego szum miesza się z szumem palm, w których cieniu można odpoczywać, delektując się fantastycznymi drinkami. Jest to absolutnie jeden z najważniejszych powodów, by odwiedzić Brazylię.

http://planetescape.pl/kraj/brazylia/

Brazylijski karnawał 
Charyzmatyczna Brazylia słynie z niezwykle popularnego karnawału w Rio de Janeiro, skandalicznych kostiumów, ulicznego tańca i imprez, które trwają do białego rana, ożywiając miasto. Mieszkańcy wciągają do zabawy turystów z całego świata. Zapaleni imprezowicze z pewnością będą zachwyceni wczasami w Brazylii w trakcie karnawału.

Niesamowita pogoda
Ponieważ większość regionu znajduje się w tropikalnej strefie klimatycznej. Pogoda jest absolutnie niesamowita, przez większość czasu. Jednak wiele zależy od tego, w którym zakątku kraju znaleźliśmy się. Sezonowe opady w niektórych rejonach zapewniają lekką ulgę od tropikalnych temperatur. Ciepłe wieczory i słoneczne dni na plaży gwarantują nieustanne przygody na świeżym powietrzu.

Brazylijczycy kochają turystów
Podczas wczasów w Brazylii możemy zapomnieć o nieuprzejmych kelnerach czy zrzędliwych sprzedawcach w sklepach. Brazylijczycy traktują gości tak, jakby byli oni dawno niewidzianymi przyjaciółmi, na których czekają całe życie, by spotkać się ponownie. Wszyscy są niezwykle przyjaźni, otwarci i życzliwi. Turystyka jest niezwykle ważnym sektorem gospodarki kraju, a Brazylijczycy sprawiają, że podróżujący mogą poczuć się tu jak w domu i nie chcą stąd wyjeżdżać.

Brazylijska kultura
Przywiązani do tradycji, niezwykle rodzinni Brazylijczycy są znani ze swojej charakterystycznej muzyki i stylów tanecznych. Jednym z najważniejszych powodów do odwiedzenia Brazylii są festiwale muzyczne i niewiarygodne przedstawienia teatralne, które odbywają się tu przez cały rok. Warto wniknąć w tą unikalną kulturę i czerpać z niej pełnymi garściami.

Pyszne jedzenie
Przywiązanie do tradycji odnosi się również do tradycji kulinarnych. Brazylia posiada charakterystyczne potrawy, które przyrządzane są w taki sam sposób od wieków. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w restauracji na wolnym powietrzu, w ekskluzywnym lokalu gastronomicznym, a nawet u sprzedawcy ulicznego, urzeknie nas feeria barw, aromatów i smaków, którymi eksplodują bulgoczące patelnie trzymane nad otwartym ogniem. Lista kulinarnych przysmaków, które warto skosztować w trakcie wakacji w Brazylii jest w zasadzie nieskończona.

Kawa
Ponad jedna trzecia światowej produkcji kawy pochodzi właśnie z Brazylii. Trzeba przyznać, że kawa brazylijska jest znana ze swojej jakości i wyrazistego smaku. Jest także używana w prawie wszystkich mieszankach kawy na całym świecie. Będąc w Brazylii grzechem byłoby nie skorzystać z tego dobrodziejstwa.