Skarby RPA. Z wizytą na Dzikim Wybrzeżu

Czy warto spędzić urlop w Republice Południowej Afryki? Terenów, które oferują doskonałe warunki do wypoczynku, jest tu coraz więcej. Dla wielu osób ciekawą propozycją są wczasy na terenie Dzikiego Wybrzeża – jednego z najciekawszych zakątków, jakimi może nas oczarować RPA. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Co warto zobaczyć w tej części Afryki?
Dzikie Wybrzeże to przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, w których wyróżniają się niezwykłe formy skalne. To również wspaniała kultura, której odkrywanie sprawia gościom z odległej Europy wiele radości. Dzikie Wybrzeże to również piękna przyroda oraz miejscowości, na terenie których turystyka odgrywa coraz ważniejszą rolę. Na ich terenie goście mogą liczyć na coraz lepsze warunki pobytu, co staje się dodatkową zachętą do spędzenia urlopu w tej części RPA. Gdzie warto się zatrzymać?

Jedną z tych miejscowości, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy na Dzikim Wybrzeżu, jest Port Edward. Ważnym punktem dla turystów jest też Zatoka Kawy, czyli słynna miejscowość Coffe Bay. Malownicze zatoki i wyjątkowe formacje skalne przyciągają tu turystów z całego świata. Najwięcej atrakcji czeka jednak na tych, dla których wczasy nad morzem mają stać się szansą na podziwianie zatopionych wraków. Tego typu atrakcji w rejonie Dzikiego Wybrzeża jest wiele. Nurkowanie oraz uprawianie sportów wodnych to podstawowa oferta tutejszych letnisk. Nie brak też atrakcji dla piechurów. Tą najważniejszą jest Szlak Dzikiego Wybrzeża, który pozwala na organizację wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego regionu. Warto zaznaczyć, że jest to również jedna z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych tras turystycznych na terenie RPA. Na miłośników przyrody czekają tu z kolei wspaniałe rezerwaty. Jednym z tych najważniejszych jest rezerwat przyrody Dwesa, znany z pięknych antylop oraz rzadkich gatunków wydr. Drugim miejscem, które chętnie odwiedzają turyści-przyrodnicy, jest rezerwat przyrody Mkambati. Wycieczki po jego terenie są okazją do podziwiania wspaniałych wąwozów oraz odkrywania bogactwa miejscowej flory.