Trudno byłoby odkryć całe Fidżi w trakcie jednej wycieczki. Ten niezwykły archipelag składa się, bowiem z ponad 300 wysp i 500 wysepek rozsianych na obszarze 194 000 kilometrów kwadratowych południowego Pacyfiku. Od surowych szczytów wulkanicznych, po spektakularne rafy koralowe, od gęstych lasów deszczowych, po zachwycające wodospady. Każda z wysp archipelagu ma niepowtarzalny charakter i jest wspaniała na swój sposób. Oto sześć wysp, które warto wybrać na egzotyczne wakacje pod palmami:

Monuriki
Mamanucas od dawna uważane są za najpiękniejsze wyspy archipelagu Fidżi, a Monuriki jest ich koronnym klejnotem. Imponujące, wulkaniczne szczyty wyspy są pokryte bujną tropikalną roślinnością, która spływa po skalistych zboczach, wprost na otaczające je plaże. Bezludna i całkowicie surowa w swej urodzie, Monuriki zapewniła doskonałą scenerię dla „Cast Away”, nominowanego do Oscara filmu z udziałem Toma Hanksa z 2001 roku.

Caqalai
Malutka wyspa Caqalai jest ukrytym skarbem Fidżi, pojawiającym się na mapie, jako niewielka plamka i dlatego często jest pomijana przez turystów. Pośrodku wnoszą się majestatyczne palmy otoczone barwną florą. Wąskie plaże graniczą, zaś z płytkimi wodami. W czasie odpływu można wędrować brzegami wyspy, eksplorując piaszczyste brzegi i małe laguny pozostawiane przez cofający się Ocean Spokojny. Fantastyczny widok pozornie nieskończonego niebieskiego horyzontu relaksuje, jak nic innego. Wczasy na Caqalai zapewnią z pewnością spokój z dala od turystycznych tłumów.
Taveuni
Jako trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu, Taveuni ma wiele do odkrycia. Często nazywana jest "Wyspą Ogrodową Fidżi". Skalisty wulkaniczny fundament Taveuni jest pokryty gęstym lasem deszczowym, którego głębiny skrywają wiele uroczych lagun, wodospadów, kraterów i zatoczek. Baldachim tropikalnej dżungli chroni mnóstwo lokalnych gatunków roślin i dzikich zwierząt Fidżi. Niektóre z nich z nich takie, jak spektakularny kwiat Tagimoucia, można spotkać wyłącznie na Taveuni.
Nacula
Miłośnikom plaży trudno będzie znaleźć lepsze miejsce na wczasy, niż Nacula. Wyspa położona w archipelagu Yasawa, może zaoferować przede wszystkim Long Beach, jedną z najpiękniejszych plaż na Fidżi i prawdopodobnie na całym świecie. Pas nieskazitelnego piasku, ukształtowany w półksiężyc obmywany przez turkusowo-niebieski ocean jest idealny do zdjęć. Oferuje również jedne z najlepszych możliwości nurkowania i pływania w archipelagu. Za uroczymi nabrzeżami pagórkowata i zalesiona Nacula chroni kilka fidżyjskich wiosek, a także urocze kurorty.
Waya
Waya to chropowata, pagórkowata wyspa, której duża część pokryta jest gęstym, nieokiełznanym lasem. Dla odważnych wędrowców widoki roztaczające się z dramatycznych szczytów Waya, obejmujące ocean i strome klify wyspy, są naprawdę spektakularne. Z kolei tutejsze plaże są oszałamiające, a otaczające je rafy koralowe obfitują w cudowne morskie życie.

Vatulele
Vatulele jest wyjątkowo płaską wyspą w porównaniu do dużej części pagórkowatego, wulkanicznego terenu archipelagu Fidżi. Ze względu na skaliste podłoże Vatulele ma kilka fascynujących cech geologicznych - skaliste jaskinie, baseny skalne i dramatyczne klify. Wśród nich znajduje się kilka kurortów, które obsługują turystów, a także tradycyjne wsie fidżijskie. Tutaj można przekonać się, że mieszkańcy wyspy, podobnie jak większość Fidżijczyków, są wesołą, towarzyską grupą, szczerze gościnną i otwartą wobec turystów.

Chcesz odwiedzić Fidżi? Koniecznie zobacz ofertę Planet Escape -  http://planetescape.pl/kraj/fidzi/!