Kolarstwo górskie i jazda długodystansowa to krajowa pasja w Kostaryce. Podczas weekendów wakacyjnych wielu turystów wyrusza na mini-rowerowe wakacje, a miejscowi krążą wokół miast i poza nimi na rowerach dla wypoczynku i rekreacji. Istnieją setki ścieżek rowerowych i szlaków rozsianych po całym kraju. Powstało również kilka naprawdę wspaniałych wycieczek jednodniowych, ale i kilkudniowych z przewodnikiem. Kostaryka to idealny cel dla miłośników wycieczek rowerowych.

Przejażdżka wokół Arenal
Możemy zdecydować się na całodniową wycieczkę po obrzeżach Parku Narodowego Arenal i jeziora Arenal. Podróż zaczyna się w La Fortuna i kończy się kąpielą w gorących źródłach termalnych. Jest to idealna wycieczka dla rodzin i rowerzystów na wszystkich poziomach umiejętności. Podczas jazdy na rowerze po tym wspaniałym obszarze Kostaryki, będziemy prawdopodobnie spotkać małpy, tropikalne ptaki i motyle, w otoczeniu bujnej roślinności i pięknych kwiatów.

Rowerem szlakiem Las Catalinas
Ścieżka rowerowa w Las Catalinas ma długość 33 km i zazwyczaj jej pokonanie zajmuje około półtorej godziny. Ten dobrze utrzymany szlak rowerowy jest idealny dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów. Widoki ze szczytu szlaku są panoramiczne i fenomenalne. To szlak, którym łatwo przejedziemy sami, ale możemy się na niego wybrać również z przewodnikiem.

Wycieczka rowerowa poza San Jose
Ta rodzinna i przyjazna dla początkujących wycieczka odbywa się na dystansie 13-26 km - w zależności od tego, jak długo chcemy jeździć rowerem. Piękny szlak prowadzi przez bydlęce farmy, pola uprawne, plantacje kawy, małe miasteczka, tropikalne lasy deszczowe i okolice jeziora Cachó. Jest to wspaniały sposób na ucieczkę od zgiełku miasta i poznania wiejskiej strony Kostaryki.

Wycieczka rowerowa po Rincon de la Vieja
Rincon de la Vieja to magiczne miejsce na przejażdżkę rowerem. Między majestatycznym wulkanem, ukrytymi wodospadami, obfitością życia zwierząt i starożytnym lasem deszczowym, gdzie obecny jest każdy odcień zieleni. Park Narodowy Rincon de la Vieja, musimy zobaczyć, niezależnie od tego, czy jeździmy na rowerze, czy nie. Trasy mają od 10-30 kilometrów i prowadzą przez jedne z najpiękniejszych naturalnych krajobrazów.

Karaibska przygoda rowerowa
Jeśli szukamy przygody na rowerze, może to być wycieczka dla nas. Caribbean Bike, Raft, & Beach Adventure jest idealną trasą dla początkujących. Ta pięciodniowa, profesjonalnie zorganizowana wyprawa pozwoli nam dotrzeć do wulkanu IrazÃ, Doliny Oros, Doliny Turrialba, Pacyfiku i Puerto Viejo. Doświadczymy przejażdżki przez nizinne lasy górskie, lasy deszczowe, obok naturalnych gorących źródeł termalnych, plantacji kawy, pól uprawnych i rzek. Ta pełna życia wycieczka to fantastyczny sposób na poznanie różnorodności Kostaryki.

Trasa rowerowa Nicoya
Dla tych, którzy są zainteresowani wyjazdem bez przewodnika, trasa rowerowa Nicoya jest ekscytującą opcją. Trasa rozpoczyna się w Playa Flamingo, obejmuje 187 kilometrów i prowadzi na południe wzdłuż Półwyspu Nicoya do Mal Pais. Trasa jest mieszanką ścieżek plażowych, dróg asfaltowych i żwirowych dróg wiejskich. Po drodze jest mnóstwo hoteli i hosteli, ale można tu rozbić obóz na jednej z plaż, z wyjątkiem Playa Camaronal. Ta trasa oferuje niesamowite widoki oraz możliwość obejrzenia różnych nadmorskich miasteczek i doświadczenia lokalnego życia na Kostaryce.