Ekwador to kraj, który znajduje się na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, na skraju równika i oferuje różnorodne tereny. Podczas gdy w głębi kraju jest mnóstwo interesujących miejsc, również wybrzeże Ekwadoru może zachwycić. Istnieje wiele doskonałych piaszczystych plaż, które oferują spokojne i ciche otoczenie, ale nie brakuje również i takich, które znajdują się zaledwie kilka metrów od tętniących życiem miast z doskonałymi klubami nocnymi. Plaże w Ekwadorze powoli zaludniają się zagranicznymi turystami. Zresztą, od dawna przez doświadczonych podróżników uważane były za warte odwiedzenia. Bez względu na to, czy trafimy na plażę, by surfować, odpoczywać, spotykać się z innymi plażowiczami, czy po prostu trochę odpocząć, z pewnością znajdziemy plażę idealną dla siebie.

Montanita
Małe miasteczko Montanita znajduje się na południowym wybrzeżu Ekwadoru i rozwijało się stopniowo od niewielkiego kurortu, miejsca dla wtajemniczonych surferów i wioski rybackiej do popularnego ośrodka turystycznego, który dzisiaj przyciąga setki turystów. Podobnie, jak w przypadku większości wybrzeża Ekwadoru, główny sezon turystyczny w tym regionie przypada na okres od grudnia do maja, kiedy goście mogą cieszyć się nieco łagodniejszymi temperaturami, a fale zapewniają najlepsze warunki do surfowania. Miasteczko słynie również z dosyć liberalnej atmosfery. Jego plaże są jednymi z nielicznych w kraju, na których kobiety mogą bez obaw opalać się topless. Montanita tętni życiem, a wyluzowana atmosfera w wielu barach plażowych i nocnych klubach, przyciąga podczas sezonu mnóstwo ludzi.

Najlepsza oferta wycieczek i wyjazdów do Ekwadoru - sprawdź na Planetescape.pl.

Los Frailes
W niewielkiej odległości na północ od nadmorskiego kurortu Puerto Lopez znajduje się wspaniała plaża Los Frailes. Jest to jedna z najbardziej idyllicznych i dziewiczych plaż w kraju. Plaża znajduje się w przybrzeżnej części Parku Narodowego Machalilla, w którym mieszkają zarówno małpy, jak i ponad 270 różnych gatunków ptaków. Złote piaski i błękitne wody sprawiają, że Los Frailes jest jedną z najspokojniejszych i najbardziej relaksujących plaż Ekwadoru. Istnieje jednak pewien minus plażowania w tym miejscu. Ze względu na to, że plaża jest częścią parku narodowego, nie ma tu żadnych stałych obiektów, więc odwiedzający są zmuszenia zabierać ze sobą ręczniki, napoje i przekąski. Nie ma możliwości ich kupienia, ani wypożyczenia na miejscu.

Atacames
Atacames jest jednym z najbardziej znanych miejsc wśród plażowiczów w Ekwadorze. Jest to tętniące życiem miasto z kilkoma dużymi hotelami, które w zupełności zaspokajają potrzeby turystów przyjeżdżających do tej części kraju, aby cieszyć się wspaniałą plażą. Sezon w Atacames trwa od czerwca do września. W tym okresie liczba lokalnych i międzynarodowych gości w mieście sprzyja imprezowej atmosferze. Są oni obsługiwani przez szereg barów i klubów znajdujących się na odcinku wzdłuż morza. Jest to również wspaniałe miejsce dla tych, którzy lubią surfować i pływać, chociaż warto być ostrożnym, ponieważ istnieje spora populacja rekinów zamieszkujących wody wokół Atacames.

Puerto Lopez
Jest to kolejna z najpopularniejszych plaż Ekwadoru. Jest znana również, jako brama do Parku Narodowego Machalilla, gdzie znajduje się wiele innych idyllicznych plaż. Ośrodek zyskał reputację przyjaznego środowisku, a w całym mieście znajduje się kilka hoteli ekologicznych, które pomagają zachować naturalne piękno tego obszaru. Oprócz możliwości relaksu na pięknej plaży w Puerto Lopez, goście mogą również korzystać z kąpieli w spokojnych wodach chronionej zatoki czy wybrać się na wycieczkę łodzią, aby ponurkować lub obserwować wieloryby.

General Villamil Beach
Jest to miejsce szczególnie popularne wśród Ekwadorczyków ze względu na bliskość miasta Guayaquil. Z plażą, która rozciąga się na długości 16 km, odwiedzający zazwyczaj mogą bez problemu znaleźć spokojne miejsce do relaksu, nawet w sezonie. Surfing jest również bardzo popularny na tej części wybrzeża. Klimat w mieście jest bardzo doskonały, a dobrze prosperujący przemysł rybacki oznacza, że istnieje wiele różnych restauracji serwujących owoce morza, których szczególnie warto spróbować.