Yasawa to archipelag około dwudziestu wysp wulkanicznych w zachodniej części Fidżi, o przybliżonej powierzchni 135 kilometrów kwadratowych. Wulkaniczna grupa Yasawa składa się z sześciu głównych wysp i licznych małych wysepek. Archipelag, który rozciąga się w kierunku północno-wschodnim przez ponad 80 km ma pochodzenie wulkaniczne i jest bardzo górzysty, a jego wysokość wynosi od 250 do 600 metrów n.p.m.

Wyspy Yasawa zaczęły przyciągać turystów stosunkowo niedawno. Amatorzy ekoturystyki i plażowania docenili fantastyczne warunki panujące na tutejszych plażach. Z kolei niesamowity świat podwodny znalazł uznanie wśród nurków.

Wyspa Yasawa
Wyspa Yasawa jest największa w całym archipelagu. Na jej terenie znajdują się pierwszej klasy kompleksy hotelowe, centra sportowe i obiekty rekreacyjne. Istnieje również duże Centrum Sportów Wodnych, którego usługi z pewnością docenią aktywni turyści. Jednym z najbardziej interesujących atrakcji turystycznych wyspy jest grota Sawa-I-Lau. Wyróżnia się bardzo tajemniczą i dziwną atmosferą. Grota znajduje się w pobliżu jednej z popularnych plaż. Wybierając się na wycieczkę do tego miejsca, podróżnicy powinni zdecydowanie zabrać ze sobą maskę, aby docenić piękno podwodnego świata jaskini.

Wyspa Naviti
Wiele ciekawych wycieczek przechodzi przez terytorium wyspy Naviti. Prawie cały jej obszar pokryty jest gęstym tropikalnym lasem. Tutaj można spacerować po czarujących namorzynach, podziwiać olbrzymie palmy kokosowe i obserwować egzotyczne ptaki w ich naturalnym środowisku.

Wyspa Natula
Wyspa Natula cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Ciche plaże przylegają do niewiarogodnie pięknych lasów tropikalnych. Podróżni, którzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez ciekawych zajęć rekreacyjnych, mają okazję zorganizować sobie wypoczynek na najwyższym poziomie. Co ciekawe, na terenie absolutnie wszystkich hoteli organizowane są ekscytujące wieczory tematyczne w stylu narodowym. Udział w nich jest najlepszym sposobem na docenienie wieloaspektowej kultury i tradycji rdzennej ludności. Atmosfera gościnności, która panuje na wyspie jest z pewnością przyjemnym dodatkiem do wypoczynku.

Ciekawe miejsca wokół Yasawy
W pobliżu archipelagu Yasawa znajduje się wiele innych atrakcji turystycznych. Większość podróżników zna Turtle Island, która jest częścią archipelagu Fidżi. Nazwa odzwierciedla jedną z głównych cech wyspy. Żółwie są jej najważniejszymi mieszkańcami. Ponadto na wyspie mieszka ponad 100 gatunków zwierząt. W przybrzeżnych wodach można zobaczyć więcej, niż 1000 gatunków ryb i innych przedstawicieli świata podwodnego. Flora wyspy jest równie różnorodna. Na jej terenie naukowcy odkryli ponad tysiąc gatunków roślin. Większość turystów odwiedza wyspę w okresie od kwietnia do listopada. W tym czasie zielone żółwie układają jaja na piaszczystym wybrzeżu.

Od 1970 Turtle Island jest własnością prywatną i należy do biznesmena Richarda Ewansona. Na wyspie został otwarty Hotel Turtle Island Resort, który oferuje 14 eleganckich domków wzdłuż wybrzeża, otoczonych palmami i egzotycznymi kwiatami. Właściciel zdecydował się na rozwój infrastruktury turystycznej wyspy po ważnym wydarzeniu. To tutaj kręcony był znany film „Błękitna Laguna”. Hotel powstał bezpośrednio po zakończeniu zdjęć.
Jeśli pragniemy wypoczynku w egzotycznym raju, wyspy archipelagu Yasawa są z pewnością jedną z ciekawszych opcji do rozważenia. Urokliwe wyspy położone w zachodniej części Fidżi stanowią spełnienie marzeń o tropikalnych rajskich wyspach. Bezchmurne niebo i cudowna pogoda będą naszymi nieodłącznymi towarzyszami.


Źródło: http://planetescape.pl/miejsce/fidzi-archipelag-yasawa/