Argentyna to jedno z  największych państw na świecie i drugie pod względem wielkości na  terenie Ameryki Południowej. Na początku XVI wieku stała się ofiarą  hiszpańskiego podboju kontynentu i dopiero w XIX wieku uzyskała  niepodległość. Nazwa państwa związana jest z popularną legendą dotyczącą  tego, że argentyńskie góry po brzegi wypełnione są srebrem. To kraj o  niezwykle różnorodnej rzeźbie terenu i zróżnicowanym klimacie, które  różni się znacząco w poszczególnych regionach państwa. To kraj o  niezwykłej kulturze, w której pełno naleciałości europejskich  przefiltrowanych przez wieloletnią tradycję tego miejsca. Co warto  zobaczyć w Argentynie?

Niezwykłe Buenos Aires

Buenos Aires to stolica i miasto, które dosłownie zaraża swoją  energią. To miasto, które nigdy nie zasypia, a taniec i sztuka są tutaj  wszechobecne. Przepiękna architektura jest inspirowana europejską  zabudową, głównie hiszpańską. Będąc w Buenos Aires, koniecznie trzeba  wybrać się na spacer do słynnej dzielnicy La Boca. Mówi się, że nie ma  bardziej kolorowego miejsca w całym kraju. Elewacje budynków mienią się  tutaj wszystkimi kolorami tęczy, a kolor właśnie stał się wizytówką  dzielnicy, dzięki której jest ona tak bardzo uczęszczana. Jednym z  bardziej znanych uliczek w La Boca jest ulica Caminito. To przestrzeń  zamieszkana przede wszystkim przez Włochów. Jest pewnego rodzaju  enklawą, do której warto się wybrać również ze względu na doskonałe  knajpki serwujące wyłącznie włoskie jedzenie. La Bombonera to z kolei  dzielnica, która kojarzy się przede wszystkim z legendą piłki nożną  Diego Maradoną. Mieści się tutaj również imponujący stadion, który  będzie nie lada gratką dla miłośników tego sportu. Plaza de Mayo jest  nowoczesną dzielnicą, do której warto wybrać się ze względu na zupełnie  inny charakter tego miejsca. Sporo tutaj rządowych budynków, ale  najważniejsze jest zdecydowanie Casa Rosada, czyli Różowy Pałac. To  siedziba prezydentów.

Cud natury

Wodospady Iguazu znajdują się na granicy argentyńsko-brazylijskiej i  są jednym z tych miejsc, do których warto się udać, by móc na własne  oczy przekonać się, jakim pięknem obdarza nas natura. Ich długość sięga  dwóch kilometrów. To przepiękne kaskady, które można podziwiać ze  specjalnego punktu widokowego znajdującego się po przeciwnej stronie.  Najwyższa kaskada o nazwie Diabelska Gardziel liczy sobie ponad 80  metrów.

Ushuaia

Ushuaia to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Jest to  miasto, które mieści się w punkcie najbardziej wysuniętym na południe.  Nieopodal znajduje się wspaniały Park Narodowy Ziemi Ognistej. Będąc w  tym rejonie, warto zdecydować się na ekscytujący rejs po Kanale Beagle. W  trakcie rejsu będzie można podziwiać fascynującą faunę i florę okolic.  Największą atrakcją są pocieszne i urocze uchatki patagońskie.

Perito Moreno

Zróżnicowany teren Argentyny sprawia, że jest to kraj, który ma wiele  do zaoferowania turystom. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku  Narodowego Los Glacieres. To zdecydowanie jedna z najbardziej  spektakularnych atrakcji w całym kraju. Uważa się, że mieszczący się  tutaj lodowiec należy do jednych z piękniejszych na całym świecie.