O tym, jak niezwykły jest Bangkok nie trzeba przekonywać nikogo, kto trafił tu choćby na kilka dni. Choć w samym sercu miasta nie brakuje atrakcji dla turystów, warto również wyruszyć na zwiedzanie okolic Miasta Aniołów. Od zachwycających parków narodowych do starożytnych ruin miast. Oto pięć najlepszych wycieczek z Bangkoku.

Wizyta w Kanchanaburi
Zaledwie kilka godzin jazdy dzieli Bangkok i historyczne miasto Kanchanaburi. W Kanchanaburi z pewnością nie zabraknie atrakcji do zobaczenia i doświadczenia. Jednymi z największych są Park Narodowy Erawan, Muzeum Pamięci Hellfire Pass, Muzeum Kolejnictwa oraz słynny most nad rzeką Kwai, znany za sprawą legendarnego filmu.

Wycieczka rowerowa po Bang Krachao
Jeśli pragniesz uciec z miasta w nadziei na dużą ilość świeżego powietrza, Bang Krachao to idealna wyspa dla ciebie. Ta sztuczna wyspa jest atrakcyjna dla turystów, którzy kochają wycieczki rowerowe. Jazda na rowerze po samym Bangkoku jest dosyć karkołomnym przedsięwzięciem. Bang Krachao to doskonała alternatywa. Miejscowe wycieczki rowerowe pozwalają zwiedzić całą wyspę, a turyści mogą wypożyczyć rower za około 1 dolara na cały dzień! Możesz bez obaw poruszać się tu po drewnianych ścieżkach, które pokrywają niemal cały obszar Bang Krachao. Szczególnie polecana jest wycieczka do Sri Nakhon Kuenkhan Park. Goście mogą też wypożyczyć łodzie i kajaki, aby cieszyć się podróżą po miejscowych jeziorach. Na wyspie znajduje się także pływający targ.

Zwiedzanie ruin Ayutthaya
Około 70 km na północ od Bangkoku znajduje się Ayutthaya, starożytna stolica Tajlandii. W 1991 roku ruiny w Ayutthaya zostały uznane za światowe dziedzictwo kultury UNESCO. Możesz wypożyczyć rower, motocykl lub zapłacić kierowcy tuk tuka, aby podziwiać jeden zabytek za drugim. Zwiedzenie każdej z tutejszych świątyń to niezwykłe doświadczenie. Musisz jednak przygotować się na wyczerpującą wycieczkę. Gorący klimat Tajlandii nie ułatwia zwiedzania.

Trekking w Parku Narodowym Khao Yai
Nieco ponad dwie godziny poza miastem, znajdziesz Khao Yai National Park. Powstał w 1962 roku i jest pierwszym oficjalnym parkiem narodowym w Tajlandii, a także trzecim, co do wielkości parkiem w kraju. Na jego obszarze rozciągają się liczne szlaki. Park jest, zatem doskonałym miejscem dla turystów pieszych i tych, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu. Szlaki są ciche w porównaniu do zatłoczonych campingów, wodospadów i punktów widokowych w parku narodowym. Można tu znaleźć jeden z najbardziej znanych wodospadów w Tajlandii. Wodospad Haew Suwat ma około 20 metrów wysokości i choć jest znany ze spektakularnych widoków, największą popularność zapewnił mu słynny skok Leonardo DiCaprio w filmie „Plaża”.

Poznawanie prawdziwej Tajlandii na wyspie Ko Kret
W pobliżu Bangkoku można z łatwością poznać tradycyjne wiejskie życie. Wyspa Ko Kret leży tylko kilka kilometrów na północ od Bangkoku. Została stworzona przez człowieka. Jest wynikiem budowy kanału, który przeciął ostry łuk rzeki Chao Phraya. Powstał około 300 lat temu, by skrócić podróż w górę i w dół rzeki do ówczesnej stolicy Ayuthayi.

Wyspa zyskała sobie sławę, produkując gliniane garnki w różnych stylach. Znajdziesz tu wiele pieców, w których wypala się gliniane wyroby i mnóstwo sklepów, które je oferują. Większość z nich znajduje się na północno-wschodnim skrawku wyspy, gdzie mieści się przystań promowa. W pobliżu doków promowych zlokalizowana jest świątynia Wat Poramai. Świątynia ta została podniesiona do rangi królewskiej świątyni przez księcia Chulachomklao, który ofiarował jej główną relikwię. Na terenie świątyni znajduje się małe muzeum, które warto odwiedzić.