​Zagraniczne podróże warto planować w okresie zimowym, kiedy nasza pogoda nie rozpieszcza. Spośród egzotycznych destynacji z pewnością warto rozważyć Birmę. Kąpiele i odpoczynek na pięknych plażach, odkrywanie starożytnych jaskini, podziwianie niesamowitych krajobrazów w czasie wędrówek po magicznych wyżynach Birmy. Ten kraj to doskonały pomysł na zimową wycieczkę. Oto kilka powodów, dla których warto do niego uciec przed zimą:

Idealna pogoda 

Najbardziej komfortową porą roku na wizytę w Birmie jest sezon zimowy. Średnie temperatury od listopada do lutego wynoszą 21-24 ° C w ciągu dnia, w zależności od regionu. Najbardziej popularne miejsca docelowe są dosyć zatłoczone z tego właśnie powodu. Odkrywanie Birmy, kiedy pogoda nie męczy nas upałami, a powietrze jest mokre i wilgotne to o wiele przyjemniejsze doświadczenie.

Planetescape.pl

Plaża dla każdego turysty

Bez względu na to czy wybierzemy wycieczkę budżetową czy pobyt w luksusowym ośrodku wypoczynkowym, wczasy w Birmie zagwarantują nam plaże o nietkniętych piaskach. Tutejsze plaże są bardzo dobrze utrzymane. W czasie zimowym wybrzeża Birmy oferują fantastyczne warunki do plażowania.

Wycieczka do pagody Shwedagon ogrzewa ducha

Żadna podróż do Birmy nie byłaby kompletna bez zatrzymania się w pagodzie Shwedagon w Yangon. Spektakularna budowla przyciąga dziesiątki tysięcy odwiedzających każdego miesiąca. Wybierzmy się do pagody po południu, kiedy intensywne birmańskie słońce ogrzewa chodnik do tego stopnia, że trudno iść dalej. Mamy jednak wówczas szansę na bardziej intymne duchowe doświadczenie.

Żeglowanie po nietkniętym archipelagu Mergui

Określany, jako jeden z ostatnich wielkich rajów na Ziemi, Archipelag Mergui w Birmie jest idealnym miejscem dla poszukiwacza przygód. Prywatne, wyczarterowane żaglówki zapewniają możliwość zbliżenia się do tej nieskażonej części świata. Archipelag Mergui, położony w najbardziej wysuniętej na południe części Birmy, obejmuje ponad 800 pięknych wysp. Ze względu na swoją izolację wyspy i otaczające je morza charakteryzują się niesamowitą różnorodnością flory i fauny oraz bardzo pięknymi podwodnymi krajobrazami i fascynującym życiem morskim.

Odkrywanie wspaniałych jaskiń Birmy

Z prawie pół milionem mieszkańców Hpa-An wciąż utrzymuje klimat małego miasteczka. Stolica stanu Kayin (Karen) jest otoczona przez dramatyczny, chropowaty krajobraz i niesamowite jaskinie. Jaskinia Saddana jest szczególnie warta odwiedzenia. Jej oszałamiające piękno zapiera dech w piersiach. Jaskinia ta, położona w pobliżu Hpa-An, jest magicznym miejscem, słynącym z rzeźb ściennych Buddy.

Wizyta w Hsipaw

Hsipaw w Shan State zyskało popularność wśród turystów za sprawą pagórkowatych tras idealnych do pieszych wędrówek i dających im wgląd w prawdziwe życie wiejskiej Birmy. To spokojne miasto z bogatą kulturą i ciekawą historią, przyciąga uwagę miłośników trekkingu. Wśród jego ofert znajduje się wiele szlaków turystycznych, które pomogą nam pozbyć się nadprogramowych, zimowych kilogramów.

Kieliszek wina z widokiem na jezioro Inle 

Red Mountain Estate znajduje się na słynnym jeziorze Inle, w południowym stanie Shan i produkuje najlepsze wina tego kraju. Winnice i winiarnia wychodzą na południowy kraniec jeziora i okolic Nyaung Shwe Township. Możemy delektować się kieliszkiem pysznego wina, podziewając bajkową scenerię Jeziora Inle.