Jest tak wiele do zobaczenia i do zrobienia podczas wakacji na Jamajce. Można się tu zrelaksować, posłuchać muzyki reggae i degustować pyszne drinki na zalanej słońcem plaży. Wyspa zapewnia mieszankę atrakcji kulturalnych, cudów przyrody, przygód i sportów wodnych, a także mnóstwo barów plażowych i klubów nocnych.

Seven Mile Beach
Wioska rybacka Negril szczyci się słynną na całym świecie 7-milową plażą, która tętni życiem i nieustannymi imprezami. Przez mieszkańców Jamajki odwiedzana jest najliczniej podczas wiosennej przerwy na uczelniach. Każdego marca studenci zajmują plażę, aby cieszyć się słońcem, napić się rumu i przetańczyć całą noc. Hotele i restauracje oferują narty wodne, łodzie motorowe i łodzie ze szklanym dnem, na których można spędzić cały dzień nad wodą. Gdziekolwiek nie pójdziemy, znajdziemy spokojne, turkusowe morze i bary na plaży, które znajdują się zaledwie kilka kroków od hoteli. Dźwięki spokojnej muzyki Boba Marleya unoszą się w powietrzu, a po zachodzie słońca imprezy plażowe trwają do późnej nocy.

Planetescape.pl

Przygody w Mystic Mountain

Położone w pobliżu wodospadu Dunns River Mystic Mountain to idealne miejsce na aktywne spędzenie dnia. Znajduje się tu malownicza kolejka unosząca się ponad koronami lasu deszczowego. Turyści mogą podziwiać kolibry i roje motyli, a następnie wybrać się na przejażdżkę zjeżdżalnią wodną lub popływać w basenie. Zainspirowana słynną olimpijską drużynę bobslejową z Jamajki, przejażdżka bobslejowa jest wizytówką parku. Podczas ekscytującej jazdy w otoczeniu tropikalnego krajobrazu, możemy kontrolować prędkość za pomocą specjalnego hamulca ręcznego. Udajmy się na wieżę widokową, aby rozkoszować się cudownymi widokami albo zatrzymajmy się w specjalnym pawilonie, aby uzyskać informacje historyczne na temat kultury, środowiska i sportu Jamajki.

Muzeum Boba Marleya
Bob Marley jest synonimem Jamajki i praktycznie niemożliwe jest opuszczenie wyspy bez kontaktu z jego muzyką. Przeboje takie, jak "No Woman, No Cry" czy"One Love" są znane na całym świecie. Muzeum Boba Marleya znajduje się na terenie jego domu, w którym mieszkał aż do swojej śmierci w 1981 roku. Dom jest XIX-wiecznym budynkiem, a główne muzeum prezentuje osobiste rzeczy Marleya. Na terenie obiektu znajduje się teatr z 80 miejscami siedzącymi, galeria zdjęć, kawiarnia oraz sklep z pamiątkami. Wycieczki są dostępne prawie codziennie i trwają nieco ponad godzinę.

Błękitna Laguna
Niedaleko Kingston znajduje się Port Antonio, a na jego terenie legendarna Błękitna Laguna, która stała się tłem akcji filmu pod tytułem „Błekitna Laguna” z Brook Shields w roli głównej. Mieszkańcy i odwiedzający cieszą się uzdrawiającymi wodami Blue Lagoon od czasu jej odkrycia w 1690 roku. Kiedyś uważano, że jest bez dna, teraz nurkowie ustalili, że jej głębokość wynosi około 55 metrów. Ciepłe prądy z Morza Karaibskiego wchodzą do laguny, ale najbardziej uderzającą cechą jest jej wysublimowany kolor, który zmienia się w ciągu dnia od mętnego niebieskiego, do szafiru w zależności od kąta nasłonecznienia.


Blue Mountain Coffee
Blue Mountain Coffee jest znana na całym świecie, a po Jamajce rozrzuconych jest kilka farm, które zajmują się jej wytwarzaniem. Zasilana przez źródło mineralne, Plantacja Spring Spring istnieje już od ponad 100 lat, ale dopiero niedawno odrodziła się ponownie, jako producent i dystrybutor kawy. Właściciel, Prince Smith, prowadzi wycieczki, które zwykle trwają od dwóch do czterech godzin, ale mogą zostać przedłużone, jeśli goście naprawdę chcą się zanurzyć w kawowym świecie. Najważniejsze to zapoznanie się z procesem produkcji kawy i spektakularnymi widokami na Blue Mountain.

Blac River Safari
Oderwijmy się od barów na plaży i poznajmy jeden z cudów natury Jamajki podczas rejsu po Black River, największej rzece Jamajki. W dżungli wzdłuż drogi wodnej można zobaczyć ponad 100 gatunków ptaków, a także lasy namorzynowe i palmowe. Nie wspominając o amerykańskim krokodylu, który żyje na mokradłach rzeki. Kilka hoteli oferuje zorganizowane wycieczki, a najbardziej znaną trasą safari jest J. Charles Swaby's. Wycieczki obejmują lunch w formie bufetu z daniami kuchni jamajskiej, spływ rzeką oraz możliwość podziwiania spektakularnych wodospadów.