Nie da się zaprzeczyć, że Bali to drugie najlepsze miejsce na świecie do surfowania (tuż za Hawajami), ponieważ jest tu ciepła woda przez cały rok i nie ma problemu ze znalezieniem fali. Sezon surfingowy zaczyna się w okresie gorącym, czyli od maja do sierpnia. Oczywiście jest tu wtedy pełno ludzi i początkujący mogą poczuć się zagubieni. Jeśli jednak nie straszne Ci są tłumy turystów, a surfing to coś, co kochasz to koniecznie powinieneś spróbować trochę posurfować na Bali! Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego, jak wygląda surfing na Bali. Przeczytaj go koniecznie!

Lądowanie na Uluwatu – czyli początek przygody z surfingiem na Bali!

Zaraz po wylądowaniu na Uluwatu powinniście być przygotowani na to, że z miejsca zaatakują Was wiecznie uśmiechnięci oraz pomocni wymieniacze walut, taryfiarze i prywatni przewoźnicy. Z pewnością będą Was zaklinać dobrymi cenami, taniością no i tym, że jesteście już ich przyjaciółmi. Oczywiście z ceną można się dogadać, ale najwygodniej wziąć taryfę Blue Bird, ponieważ w środku jest klimatyzacja (a to przy takich upałach jest ogromnym plusem) czarna, syntetyczna skóra oraz taximeter. Powinieneś też pamiętać o tym, że w Indonezji walutą jest Rupiah, których to aż 4,000 dostaniemy za wartość jednej polskiej złotówki, dolar USA to nieco ponad 9,000, a Euro ponad 14,000 Rupiah. W polskim turystycznym przeliczniku walutowym małe piwo to Rp.9-12,000, a duże 0,6 litra to Rp.15-17,000.

Spoty i warunki pogodowe na Bali

Jeżeli chcecie wcześniej sprawdzić jaka czeka Was pogoda oraz w jakim stanie jest morze to pomocna będzie dla Was strona z informacjami: www.magicseaweed.com. Znajdziecie na niej wszelkie informacje dotyczące fal, przypływów, odpływów, poziomu fal oraz faz księżyca. Poza tym jest tam także bardzo dobra i przydatna prognoza pogody. Jest to dość popularna strona, z której korzysta wiele osób, więc dane na niej umieszczone zwykle są wiarygodne. Przede wszystkim powinniście być przygotowani na to, że z wiatrem bywa tutaj różnie, czasem jest, a czasem go nie ma - jest to na prawdę nieprzewidywalne. W związku z tym może się zdarzyć tak, że wybierzecie się i trafem będzie wiało albo spędzicie Wasz cały pobyt na plaży oglądając jak surfują inni.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o surfingu na Bali

Na pewno warto zajrzeć także na stronę: www.wannasurf.com/bali - znajdziecie tam wszystko o surfingu na Bali. Będzie tam wykaz wszelkich surferskich spotów na tej małej wyspie oraz informacja o tym, gdzie się one znajdują, w jakich porach roku są najlepsze fale do surfowania, kto tam powinien pływać, jakiej deski używać, a także jakie są fale. Przede wszystkim jednak na ich stronie można znaleźć opis każdego spotu. Natomiast jeśli pojawią problemy z dojazdem to lokalni surferzy na pewno powiedzą Wam jak gdzieś dojechać.

Artystyczne atrakcje na Bali, które warto zobaczyć!

Trzeba przyznać, że Balijczycy to artyści - malarze, rzeźbiarze, tancerze, muzycy, aktorzy. Nawet jak zrobicie sobie zwykłą przejażdżkę po Denpasarze to macie sporą szansę, aby usłyszeć na żywo gamelan, czyli innymi słowy zespół instrumentów (metalofonów, ksylofonów) obsługiwanych przez wiele osób. Ponadto w Gianyar można za Rp.50,000 obejrzeć półtorej godzinny spektakl Barongaktorzy. W trakcie tego przedstawienia pojawiają się maski i naprawdę świetna muzyka. A dzieje się to wszystko w jednym miejscu! Zwykle takie pokazy organizuje się na ulicy - wtedy około tysiąc osób siada wzdłuż ulicy i cierpliwy tłum czeka aż zbliży się do nich akcja, która odbywa się na ich oczach, aby następnie ponownie się oddalić ku innym uczestnikom.

Safari Park, bungee oraz rafting na Bali!

Na tej magicznej wyspie, jaką jest Bali uprawiany jest także rafting i jazda na quadach. Są tu wodospady o ciekawych nazwach jak: GitGit, SingSing. Jest też całkiem świeże zoo i Safari Park wraz z Parkiem Narodowym. Oprócz tego znajduje się tu też piękny, rekreacyjny Aqua Park w Kucie, jak i bungee w Seminyaku. Natomiast jeśli ktoś ma tylko dwadzieścia trzy dni przeznaczonych na pobyt i zwiedzanie na Bali to koniecznie niech się wybierze na pobliską wyspę Nusa Lembongkan za 70,000 Rupiah (powrót już za 45,000) z portu Benoa, ponieważ stamtąd za około 25 dolarów na cały dzień można wynająć łódź ze sprzętem do snorkelingu oraz popłynąć do Crystal Bay na Nusa Penida.

Ujung - pałac wodny

Na koniec warto wybrać się do małpiego gaju w centrum wyspy. W Ujung można zobaczyć pałac na wodzie, a Tirtagangga oferuje cudowne ogrody królewskie. Natomiast w Pura Ulun Danau Bratan znajduje się świątynia z 11 piętrowym dachem, a do tego położona jest ona przy brzegu jeziora w wygasłym kraterze wulkanu. Warto wspomnieć też o tym, że można tam latać na lotni za motorówką i pływać na nartach wodnych. Koniecznie należy również odwiedzić - Air Sanih/Panas, czyli zimne i gorące źródła na NE i NW Bali.