Planując podróż poślubną nie myślimy o niej, jak o zwykłym wakacyjnym wyjeździe. Wszak ma pozostać w naszej pamięci na długie lata. Na jej wspomnienie mamy się rozmarzać i uśmiechać sami do siebie. O udanym wyjeździe poślubnym decydują trzy podstawowe czynniki. Po pierwsze wyczekiwany i upragniony relaks. Po drugie niesamowite wrażenia. Po trzecie możliwość spędzenia czasu tylko dla dwoje w prawdziwie romantycznej atmosferze. Cena zdecydowanie nie gra tutaj roli.

Mauritius
Otoczona ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego, niezwykła wyspa Mauritius dla wielu stanowi namiastkę raju na ziemi. Nie trudno tu o błogi relaks, któremu sprzyjają zarówno komfortowe warunki, jaki niezawodna pogoda. Nic dziwnego, że wyspa wymieniana jest, jako idealne miejsce na podróż poślubną.

Pobyt tutaj może być okazać się wyjątkowy i niezapomniany. Wszystko za sprawą niesamowitego klimatu wyspy, który tworzy mieszanka tradycji afrykańskich, prawdziwie indyjskiego kolorytu i europejskiego komfortu. Zwykłe plażowanie na Mauritiusie urasta do rangi atrakcji niezwykłej. Poza przepięknymi plażami znaleźć tu można także idealne warunki do bardziej aktywnych form wypoczynku. Przede wszystkim zaś fantastyczne miejsca do nurkowania, windsurfingu, snorkelingu oraz wędkowania w morzu. Z pewnością warto opuścić strefę hotelową i udać się na pieszą wyprawę w głąb wyspy.

Wrażenie, jakie wielu turystów wywozi z tej wyspy to harmonijne współistnienie rozmaitych kultur. Na Mauritius w ciągu wieków przybywali przedstawiciele różnych nacji, między innymi Arabowie, Anglicy, Francuzi, Kreole i Chińczycy. Największą grupę etniczną stanowią obecnie potomkowie Hindusów.

Malediwy
Malediwy, archipelag wysp na Oceanie Indyjskim to egzotyka w najlepszym wydaniu. Jeżeli wybierzemy się tam we właściwym czasie, czyli od grudnia to kwietnia, możemy liczyć na to, że słońca nam nie zabraknie.
Od stałego lądu, a więc wybrzeży Indii Malediwy oddalone są aż o 500 km. Dzięki temu wypoczynek tutaj, przypomina nieco pobyt na bezludnej wyspie. Mimo wielu turystów odwiedzających ten zakątek świata, zawsze możemy znaleźć tu jakąś odosobnioną i przepiękną wysepkę idealną na wspólne romantyczne chwile tylko we dwoje.

W skład Archipelagu Malediwów wchodzi około 1200 wysepek. Tworzą one 26 rajskich atoli charakteryzujących się bielutkim piaskiem, turkusowymi i czystymi wodami oceanu oraz fascynujących kolorami raf koralowych. Mimo, że błogi relaks jest tutaj obowiązkiem. Warto od czasu do czasu zejść z plaży i poznać podwodny świat. Warunki do nurkowania są na Malediwach znakomite.

Jeżeli dodamy do tego niesamowitą mieszankę kultur afrykańskich i azjatyckich, która utworzyła podwaliny dzisiejszej ludności wyspy, nie trzeba będzie nikogo specjalnie zapraszać, aby odwiedził rajskie Malediwy.

Bali
To jedna z najpopularniejszych tropikalnych wysp. Tutejsze krajobrazy zniewalają swoim pięknem. Wśród malowniczych pól ryżowych, otoczone rajskimi plażami wyrastają wulkaniczne szczyty. Zaś niezwykła kultura wyspy stanowi fascynującą mieszankę hinduizmu, buddyzmu oraz miejscowych wierzeń animistycznych. Mimo rozbudowanej infrastruktury turystycznej i wzmożonego ruchu turystów wciąż można znaleźć na Bali odludne i prawdziwie romantyczne zakątki. Możemy się tu poczuć, jak w zupełnie innym świecie. Tak dalekim od naszego pełnego zgiełku i nieustannej pogoni. Tutaj czas potrafi zatrzymać się w miejscu.