Ostatni kontynent. Australia. Mimo, że jest najmniejszym kontynentem na naszej planecie, jest nadal ogromnym terenem pełnym niespodzianek i egzotyki. I to nie tylko na zasadzie, że są tu rzeczy, których nie ma w Polsce. W Australii są rzeczy, których nie ma absolutnie nigdzie indziej na świecie! Choćby ze względu na to warto rozważyć wizytę w tym dalekim zakątku globu. Rozsławiona jako miejsce, gdzie “wszystko chce cię zabić” (ze względu zapewne na sporą ilość dość niebezpiecznych zwierząt), Australia nie jest aż tak ekstremalna i niedostępna, jak mogłoby się zdawać. A ponieważ do zobaczenia jest WSZYSTKO, od pięknej architektury po egzotyczne krajobrazy, aby wycisnąć z wyprawy do Australii jak najwięcej, to muszą być aktywne wakacje.

Dość trudno w czasie jednego urlopu zwiedzić wszystko w Australii, są jednak miejsca, których w wyprawie “w pigułce” nie można ominąć. Punkty obowiązkowe na mapie Krainy Kangurów obejmują zarówno spacer po mieście i szansę na odpoczynek nad brzegiem oceanu, jak i kontakt z naturą i możliwość doświadczenia lokalnej egzotyki. Uwaga, bo z nadmiaru wrażeń, może się zakręcić w głowie!

Tu raczej nie będzie zbyt wiele czasu na słodkie lenistwo na plaży, ale rozrywek nad oceanem nie zabraknie. Przede wszystkim nie może zabraknąć okazji do zobaczenia Wielkiej Rafy Koralowej. Cairns, miasto, które jest punktem startowym do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca na oceanie oferuje przyglądanie się jej zarówno z bardzo bliska, jak i bardzo daleka. Można bowiem wybrać się na wycieczkę statkiem, wskoczyć do przejrzystej wody wyposażeni w maskę i rurkę i obserwować z bliska cuda natury pod wodą. Pływać wśród kolorowych rybek, obserwować żółwie i rozgwiazdy. Można też jednak wsiąść w wynajęty samolot, i zobaczyć zapierający dech w piersiach widok Rafy z lotu ptaka. Wybór należy do Ciebie!

Ale okolice Cairns to nie tylko podwodne atrakcje. Również tutaj jest okazja aby zobaczyć tropikalne lasy, również z dwóch perspektyw. Skyrail Rainforest Cableway zabierze Cię linowym wagonikiem w podróż ponad koronami soczyście zielonych drzew, które będzie można dokładnie obejrzeć przez szklaną podłogę. Kuranda Scenic Railway natomiast oferuje powrót do Cairns drogą lądową, w uroczym pociągu, który przewiezie Cię wśród tego samego lasu, z możliwością zobaczenia z bliska niesamowitych urwisk, i wodospadów.

Kolejnym punktem, którego nie można przegapić w Australii jest Uluru - święta góra Aborygenów. Ta niesamowita czerwona skała górująca nad krajobrazem przyciąga tysiące turystów. Nic dziwnego - widok zapiera dech w piersiach, a okolica związana jest z fascynującymi historiami i wieloma tajemnicami.

To nadal nie koniec cudów natury, które czekają w Australii. Odwiedzić można też Góry Błękitne. To pasmo górskie znajdujące się w okolicach Sydney zachwyca przepięknymi formacjami skalnymi pokrytymi zieloną roślinnością. Tu naprawdę można odetchnąć i po prostu stanąć oko w oko z cudami przyrody.

Na koniec, nie sposób też pominąć Sydney - największego i najsłynniejszego miasta Australii. Zobacz na własne oczy znaną ze zdjęć i pocztówek operę o fantazyjnym kształcie oraz olbrzymi Harbour Bridge. Przespaceruj się po porcie i po plaży Bondi, spróbuj owoców morza, a na koniec, koniecznie odwiedź Featherdale Park, aby przeżyć bliskie spotkanie z koalami i kangurami.

Australia to miejsce na absolutnie niesamowite wakacje. Pełne wrażeń, zróżnicowanych krajobrazów i egzotycznych miejsc. To pomysł na urlop dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. A to co tu opisane, to jedynie zalążek tego, co cały kontynent ma do zaoferowania - resztę najlepiej odkryć samemu!