Meksyk jest jednym z najciekawszych pod względem turystycznym miejsc. Przybyszów z odległych stron świata przyciągają tajemnicze wyspy, karaibskie wybrzeże i kosmopolityczna stolica, fascynujące kolonialne miasta, idealne na jednodniowe wycieczki, dziedzictwo Azteków, a także bogata i niezwykle smaczna kuchnia.

Cancún i Riwiera Majów
Leżące wzdłuż pięknego odcinka wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, kurorty Cancún, Playa del Carmen i wyspa Cozumel, określane mianem Riwiery Majów to doskonała propozycja dla plażowiczów. Ta wspaniała okolica na krańcu półwyspu Jukatan przyciąga każdego roku około pięciu milionów gości, generując w ten sposób około 20% łącznych przychodów Meksyku. Pomimo tych gigantycznych liczb, raczej nie odczujemy tutaj męczącego tłumu. Wszystko za sprawą szerokich plaż na Riwierze i nieskończonej, krystalicznie czystej wody. W okolicy znajduje się wiele atrakcji, takich jak oglądanie delfinów, nurkowanie z rurką wśród raf i tropikalnych ryb, a także nurkowanie w największym na świecie podwodnym muzeum, ze spektakularną kolekcją rzeźb zanurzonych na głębokości do ośmiu metrów. Oczywiście, w regionie znajduje się wiele starożytnych ruin Majów, niektóre z najbliżej położonych miejsc znajdują się w odległości krótkiego spaceru od plaży. Natomiast największe i najbardziej imponujące - Chichén Itzá i Tulum - oddalone są o zaledwie kilka godzin drogi.

Historyczne centrum Miasta Meksyk
Mexico City (Ciudad de México) to nie tylko stolica kraju i siedziba rządu, ale także jedna z najpopularniejszych w kraju destynacji turystycznych, dzięki licznym światowej klasy muzeom, galeriom sztuki i atrakcjom. Nie dajmy się ponieść jego rozmiarom. Zamiast tego skupmy się na historycznym centrum miasta (Centro Histórico de la Ciudad), wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, o powierzchni 15 kilometrów kwadratowych. Znajduje się tu ponad 1400 ważnych budynków kolonialnych z XVI-XIX wieku. To tutaj zobaczymy większość głównych atrakcji Meksyku, w odległości spaceru od Placu Konstytucji (Plaza de la Constitución), tętniącego życiem głównego placu miasta. Pałac Narodowy oraz Katedra Metropolitalna to obowiązkowe punkty wycieczki do Mexico City. Dodatkową atrakcją są ogromne góry wulkaniczne Popocatépetl i Iztaccíhuatl, każda o wysokości ponad 5 000 metrów, z fantastycznym widokiem na miasto.

Oaxaca: Smak prawdziwego Meksyku
Stolica stanu o tej samej nazwie, Oaxaca jest jednym z najbardziej popularnych miast dla osób zainteresowanych spróbowaniem smaku prawdziwego Meksyku. To ciekawa mieszanka rdzennych Indian i hiszpańskich wpływów. Miasto pozostało w dużej mierze nietknięte przez rozwój urbanistyczny, który pojawił się w niektórych innych popularnych miejscach w kraju, a w konsekwencji zostało uznane za część światowego dziedzictwa UNESCO. Poza niezwykłym centrum miasta i starą architekturą, Oaxaca stała się kulturalną stolicą Meksyku, przyciągającą tłumy dzięki licznym imprezom i festiwalom. Jednym z najbardziej znanych jest spektakularny Guelaguetza, lokalny festiwal, który odbywa się każdego lipca i promuje tradycyjne tańce, kostiumy, muzykę, jedzenie i rzemiosło. Miasto jest także doskonałą bazą wypadową do odkrywania wspaniałej okolicy, a także licznych starożytnych ruin, takich jak Monte Alban .

Oczywiście to tylko wybrane atrakcje Meksyku. Warto wspomnieć jeszcze o piramidach Teotihuacan, dawnym mieście azteckich bogów i dla zupełnej przeciwwagi o słynnej Katedrze w Gwadelupie, będącej najpopularniejszym miejscem pielgrzymkowych Meksyku.

Jeżeli podejrzewasz, ze właśnie Meksyk jest idealnym dla Ciebie kierunkiem podróży - koniecznie sprawdź ofertę Planet Escape na  http://planetescape.pl/oferta/podroze-do-meksyku-plaze-pacyfiku-i-kultura-meksyku/!