Podczas, gdy wielu turystów odwiedzających Tajlandię koncentruje się na plażach, dżunglach i miastach, jest tu także mnóstwo malowniczych wiosek i miasteczek. Wiele stanowi wspaniałe okno na lokalne tajskie życie, oferując ciekawe atrakcje i aktywności. Oto przykłady takich miejsc, na pierwszy rzut oka niepozornych, ale wartych poznania.

Wang Nam Khiao
Czasem nazywane Szwajcarią Tajlandii , Wang Nam Khiao jest oszałamiającym górskim miasteczkiem w Nakhon Ratchasima. Bujna roślinność i zielone winnice sąsiadują z wodospadami, polami kwiatów i dziwacznymi farmami, a wokół niemal każdego zakątka rozciąga się wspaniały widok. Obszar ten znany jest również z posiadania najczystszego powietrza w całej Tajlandii. Przy takiej ilości zieleni nie jest to niczym dziwnym.

Sangkhlaburi
Sangkhlaburi, położone w północnej części prowincji Kanchanaburi, w pobliżu granicy z Myanmar, to najlepsze miejsce, aby poznać mieszankę kultur i społeczności żyjących w zgodzie ze sobą. Odwiedzimy tu piękne, interesujące świątynie. Przespacerujemy się także niesamowitymi, długimi mostami z drewna tekowego.

Jeżeli chcesz odwiedzić Tajlandię - koniecznie sprawdź ofertę na Planetescape.pl!

Pai
Pai to urocze i popularne miasteczko w północnej Tajlandi, nad rzeką u podnóża gór. Pierwotnie była to spokojna wioska targowa. Wspaniała okolica przyciąga teraz wielu podróżników szukających pięknego miejsca do relaksu i zwiedzania. W pobliżu są wodospady, kaniony i gorące źródła, nie wspominając o ogromnym cotygodniowym targu, na który przybywają ludzie z różnych grup etnicznych, aby sprzedawać kolorowe i niezwykłe rękodzieła.

Phetchaburi
Miasto o długim królewskim rodowodzie, Phetchaburi, posiada wiele uderzających budynków i fascynujących jaskiń. Historyczny park Phra Nakhon Khiri (znany również, jako Khao Wang) i świątynia jaskini Khao Luang to najważniejsze atrakcje, a miłośnicy przyrody znajdą ich mnóstwo również w największym parku narodowym Tajlandii -Kaeng Krachan. W niewielkiej odległości od miasta, nadmorska prowincja może poszczycić się także kilkoma spokojnymi plażami oraz Cha-am, nadmorskim kurortem, który jest niezwykle popularny wśród Tajów.

Chiang Khan
Chiang Khan to malownicza wioska w północnej Tajlandii – w prowincji Loei. Znajdująca się obok potężnej rzeki Mekong, naprzeciwko Laosu, mała miejscowość jest niezwykle spokojna. Tradycyjne drewniane domy wyznaczają linię brzegową rzeki, a sprzedawcy oferują szereg lokalnych wyrobów rękodzielniczych i żywności. Budząc się wcześnie, możemy obejrzeć tu cudowny obraz- wschód słońca nad Mekongiem, zanim wyjdziemy na ulice, by ofiarować jałmużnę tutejszym mnichom. Czekają na nas też historyczne świątynie.

Lampang
Kolejny klejnot na północy, miasto Lampang, to najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się więcej o starożytnym królestwie Lanna i zanurzyć się w północnym stylu życia. Konie i wozy wciąż wożą ludzi po uroczych uliczkach. Znajdziemy tu także wiele starych świątyń i innych zabytkowych budynków w różnych stylach architektonicznych. Nieopodal miasta znajduje się dorzecze rzeki Wang, a na obrzeżach rozciągają się piękne góry i parki narodowe.

Khanom
Khanom znajduje się wzdłuż Zatoki Tajlandzkiej, w prowincji Nakhon Si Thammarat. Nadmorska okolica przyciąga nielicznych zagranicznych turystów, ale jest popularnym wakacyjnym miejscem dla Tajów. Istnieje tu kilka pięknych plaż i zatok, z których większość oferuje wspaniałe widoki na ocean i pobliskie wyspy. Można także zwiedzić spokojną rybacką wioskę i zjeść świeżo złowione owoce morza.