Po stresie związanym z planowaniem ślubu i wesela oraz samą ceremonią przychodzi pora na odpoczynek i relaks. Oczywiście tylko we dwoje. Oczywiście w miejscu, jak z bajki. Aby podróż poślubna naprawdę zapadła w pamięć, warto wybrać na nią wyjątkowe miejsce. I należy to zrobić odpowiednio wcześniej. Przedstawiamy przykłady magicznych podróży poślubnych.

Romantyczna Toskania
Na początek propozycja dla tych, którzy wolą pozostać w Europie. Jeden z najbardziej znanych i malowniczych regionów Włoch, słynący z łagodnego klimatu i słonecznej pogody. Toskania to z pewnością najbardziej romantyczny region Włoch. Tutejsza atmosfera urzeka przyjezdnych. Sielskie krajobrazy doskonale wpisują się w klimat Toskanii. Stare toskańskie winnice zapraszają na degustację lokalnego, taniego, ale pysznego wina. Można przy okazji skosztować regionalnych potraw. Do idealne rozwiązanie dla osób ceniących ciszę, spokój i uwielbiających romantyczne spacery. Przy okazji można odwiedzić słynne włoskie miasta takie, jak Florencja, Siena czy Piza
.
Urocze Santorinni
Kolejne miejsce w Europie idealne na podróż poślubną. Santorini przez wielu uważana jest za najpiękniejszą grecką wyspę. To, co zachwyca od samego początku to typowe biało-niebieskie miasteczka usiane na wzgórzach. Miasteczka na wyspie położone są na szczytach skalistych klifów. Ze wzniesienia można, więc podziwiać lokalne porty, kościoły i piękne uliczki. Białe domki kryją tawerny. To tutaj skosztujemy miejscowych specjałów. Bez względu na to, jaki hotel wybierzemy, możemy liczyć na zapierające dech w piersiach widoki. Santorini jest wyspą wulkaniczną, co determinuje barwę plaż, piasku i skał. Jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie to Aktotiri z prawdziwie zjawiskową plażą z wulkanicznym piaskiem, którą otaczają czerwone klify.

Egzotyczna Dominikana
Tym razem propozycja dla amatorów egzotyki. Dominikana to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na Karaibach. Jest to druga, co do wielkości karaibska wyspa zlokalizowana w archipelagu Wielkich Antyli. Oprócz cudownych plaż i ciepłego morza oferuje turystom także niesamowitą przyrodę i piękną architekturę. Stolica Dominikany Santo Domingo pulsuje życiem. Na każdym kroku można spotkać przyjaźnie nastawionych „tubylców”. Dominikana jest otwarta na turystów. Najpopularniejsze kurorty, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, organizują rozmaite atrakcje np. dla fanów golfa czy windsurferów.

Rajskie Bora Bora
To jedna z wysp wchodzących w skład Polinezji Francuskiej, a zarazem jedno z bardziej ekskluzywnych miejsc na wakacyjny wyjazd. Wnętrze wyspy jest górzyste. Tworzy go wulkaniczny stożek. Otoczony jest on przepiękną laguną i wianuszkiem mniejszych, koralowych wysepek. Samo wylegiwanie się na tutejszych plażach jest największą atrakcją, bo możemy poczuć się, jak w raju. Jeżeli znudzi nam się taka forma odpoczynku, możemy wybrać się łodzią motorową na dłuższą wycieczkę wewnątrz laguny. Fascynujące krajobrazy będą nam towarzyszyły przez cały czas. Fantastyczną atrakcją jest snorkeling, który umożliwia podziwianie jednej z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Przy okazji zetkniemy się z całym bogactwem podwodnego świata między innymi mantami, płaszczkami i rekinami. W zawieszonych nad wodą bungalowach można odpocząć i prawdziwie się zrelaksować.