Pomimo tego, że Polacy wciąż potrzebują wizy, by podróżować po Stanach Zjednoczonych, statystyki w konsulatach wskazują, że procent odmów jest naprawdę niewielki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić swój American Dream! Stany Zjednoczone to piękny i różnorodny kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzisiaj przeniesiemy się na East Coast – zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Dowiecie się, jakie miejsca koniecznie musicie zobaczyć na wschodnim wybrzeżu oraz co można spokojnie odpuścić.

Niagara Falls
Wodospad Niagara, jeden z najsłynniejszych wodospadów Stanów Zjednoczonych leży na rzece Niagara i jest naturalną granicą pomiędzy USA i Kanadą. Tak naprawdę Wodospad Niagara nie jest jednym wodospadem – składają się na niego cztery kaskady, w tym Horseshoe Falls, czyli najbardziej obfotografowana część. Woda z wodospadu zasila elektrownie zarówno amerykańskie, jak i kanadyjskie. Wycieczka nad Niagarę to jeden z czołowych punktów podróży po USA, bo krajobraz zapiera dech w piersiach. Jak zobaczyć Niagarę, spędzić aktywnie czas i nie przepłacić? Przede wszystkim zapomnijcie o kupowaniu wycieczki zorganizowanej. To kompletna strata pieniędzy! O wiele korzystniej będzie wybranie się Megabusem z Nowego Jorku do Buffalo (ok. 25 dolarów), a z Buffalo autobusem nad Niagarę (kilka dolarów). Będąc na miejscu polecamy wykupić dwie najlepsze atrakcje, czyli Maid of the Mist i Cave of the Winds, za obie zapłacicie ok. 30 dolarów (za jednodniową wejściówkę i wszystkie atrakcje płaci się ok. 70). Będąc nad Niagarą nie spieszcie się, obejdźcie cały park, zajmie Wam to co najmniej dwie-trzy godziny. Na obiad dobrze udać się do miasteczka, w którym znajdzie się jedzenie w różnych półkach cenowych. Jeśli macie taką możliwość, warto przejść na kanadyjską granicę (czeka nas odprawa celna jak na lotnisku) i obejrzeć wodospad z drugiej strony. W Kanadzie – Onatrio jest fantastyczna ulica, na której znajduje się mnóstwo miejsc rozrywki, prawie jak w ogromnym parku rozrywki. Znajdziecie tam dwa Domy Strachu, pole golfowe w kształcie parku jurajskiego, gokarty, Muzeum Guinessa i wiele, wiele innych atrakcji. Dla odważnych pozostaje wizyta w kasynie, ale pamiętajcie by nie przepuścić całych oszczędności.

Nowy Jork
Być w USA i nie pojechać do Nowego Jorku… nie, to się nie zdarzy. Nowy Jork mógłby być odrębnym państwem, tak bardzo różni się klimatem od pozostałych miast USA. Nowy Jork mógłby być centrum całego świata – zamieszkuje go około 9 milionów Amerykanów różnego wyznania, pochodzenia i koloru skóry. W tym mieście dosłownie wszystko jest możliwe. Wystarczy przejść się na Times Square, gdzie obejrzenie każdego sklepu zajmie pół dnia. Warto wybrać się na drzemkę do Central Parku i kupić choćby stojące bilety na jakąś broadwayowską sztukę. Jeśli chcielibyście zwiedzić Nowy Jork, prawdopodobnie nie starczyłoby Wam miesiąca – zwiedzenie samego Manhattanu to dobre 4-5 dni, i to jeszcze z „zaliczaniem” atrakcji po łebkach. Warto przejrzeć listę muzeów, bo każde z nich w któryś dzień ma darmowe wejściówki. Warto przejść się na sam dół Manhattanu i popłynąć darmowym promem na Staten Island, a podczas tej wycieczki dokładnie obejrzycie Statuę Wolności. Kupowanie wycieczek po Nowym Jorku to strata pieniędzy, bo równie dobrze możecie poświęcić kilka godzin na czytanie tysiąca przewodników i ułożyć własną trasę. Nie zapomnijcie wpaść na pizzę za 1 dolara (albo pizzę plus puszkę napoju gazowanego), przejść się Brooklyn Bridge i wyjechać na najwyższe piętro któregoś z wieżowców. W Nowym Jorku nie sposób się nudzić, bo zawsze znajdzie się coś ciekawego! Ale o tym nie musimy przekonywać chyba nikogo.

Filadelfia
Na sam koniec zostawiliśmy sobie miasto Rocky'ego Balboa, w którym znajdziemy mnóstwo polskich akcentów! Do Filadelfii dojedziemy pociągami i nie zapłacimy za to wszystko fortuny. Jest co zwiedzać, można zrobić sobie nawet kilka wycieczek tematycznych. Przede wszystkim wybierzcie się do centrum, gdzie znajdziecie zarówno dawne i zabytkowe budowle, jak i nowoczesne drapacze chmur. Stamtąd można udać się spacerkiem do Independence Hall (wcześniej kupcie bilety za 1 dolara w internecie, bo może nie być miejsc) i dowiedzcie się, jak to naprawdę było z tą konstytucją. Filadelfia urzeknie Was na wielu poziomach - jest to wspaniałe miasto pełne ciekawych miejsc. Polecamy też wybrać się na wycieczkę śladami Rocky'ego, która kończy się na słynnych schodach prowadzących do Museum of Art - po lewej stronie znajduje się pomnik Rocky'ego, ustawcie się kolejce do zdjęcia i korzystajcie!