Peru to fascynujące  państwo znajdujące się w zachodniej części Ameryki Południowej tuż nad  Oceanem Spokojnym. To niezwykle barwne państwo ma za sobą niezwykle  interesującą historię. Wystarczy tylko wspomnieć o historycznym Państwie  Inków czy krwawym podboju hiszpańskich konkwistadorów. Obecnie  większość Peruwiańczyków posługuje się językiem hiszpańskim, aczkolwiek  niektórzy mieszkańcy do dnia dzisiejszego posługują się również językiem  keczua, yagua czy jiwaro. Państwo rozwija się prężnie, a jednym z  najważniejszych filarów gospodarki jest wydobycie oraz eksport rud  miedzi. Bogata kultura tego państwa jest w rzeczywistości zlepkiem  tradycji hiszpańskich, afrykańskich oraz azjatyckich. Co warto zobaczyć w  Peru?

Machu Picchu

Machu Picchu to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych  atrakcji Peru. Pozostałość po mieście Inków znajduje się w peruwiańskich  Andach i jest jednym z najlepiej zachowanych miast tego typu.  Historyczne źródła potwierdzają, że jego budowa przypadła na XV wiek.  Niegdyś funkcjonowało jako posiadłość królewska, a zatem niemal wszyscy  mieszkańcy pracowali w charakterze pracowników dworu. Przepięknie  zaaranżowane do dnia dzisiejszego zachwyca. Wiadomo, że ze względu na  lokalizację w wysokich górach nigdy nie zostało odkryte przez  hiszpańskich konkwistadorów.

Z wizytą w stolicy

Lima to największe miasto Peru i jednocześnie stolica tego  fascynującego państwa. Jak na stolicę przystało, jest to miejsce  obfitujące w niekończące się atrakcje. Odznacza się niepowtarzalnym  klimatem, aromatami i niezwykle gościnnymi mieszkańcami. Będąc w stolicy,  warto wybrać się do Muzeum Narodowego. To idealna przestrzeń dla osób,  które uwielbiają zdobywać informacje o zwiedzanym akurat miejscu. Na  terenie obiektu znajdziemy sporo eksponatów i opisów, dzięki którym  będziemy mogli zgłębić wiedzę na temat Peru i jego historii. Warto  również wybrać się do wspaniałego Muzeum Złota. Zbiór fantastycznych  wyrobów z tego metalu szlachetnego robi ogromne wrażenie. Obowiązkową  atrakcją turystyczną w Limie jest jej historyczne centrum, czyli Plaza  de Armas. To fragment miasta otoczony kolonialną architekturą. Mnóstwo  tutaj świadectw zawiłej historii miasta. Warto wybrać się do muzeum  Larco Herrera, w którym tematem przewodnim jest prekolumbijska  historia.

Kanion Colca

Przepiękny kanion Colca to zdecydowanie atrakcja, którą warto wziąć  pod uwagę, będąc w Peru. Warto podkreślić, że był po raz pierwszy  eksplorowany przez Polaków w latach osiemdziesiątych i że jest zaliczany  do jednych z najgłębszych kanionów na świecie. Jego długość to 120  kilometrów, a dno bardzo często porównywane jest do powierzchni  Księżyca. Dzieje się tak za sprawą suchego charakteru jego powierzchni,  obecności głazów oraz braku jakiejkolwiek roślinności, która  świadczyłaby o możliwości rozwinięcia życia w tym miejscu. Niespełna sto  kilometrów dalej znajduje się przepiękne miasto Arequipa. Stara część  miasta od pewnego czasu znajduje się na liście światowego dziedzictwa  UNESCO. Samo miasto z kolei usytuowane jest na ponad dwóch tysiącach  metrów nad poziomem morza.