Znudziło Ci się podróżowanie po Europie i marzy Ci się podróż do jakiegoś wyspiarskiego kraju? Byłeś już na Kubie, Kostaryce i Malcie i szukasz jakiegoś nowego miejsca, gdzie mógłbyś odpocząć od codziennej rutyny, zrelaksować się i poczuć trochę egzotycznego klimatu? Jeśli tak to wakacje na Mauritiusie będą dla Ciebie idealne! Będziesz mógł całymi dniami wylegiwać się oblanej tropikalnym słońcem, bajecznej plaży i patrzeć na turkusowe oraz nieskazitelnie czyste wody oceanu – to nigdy się nie nudzi! Długie spacery wzdłuż plaż usypanych białym, delikatnym piaskiem pod Twoimi stopami z widokiem na zielone wzgórza – czego chcieć więcej? Natomiast bardziej aktywni podróżnicy będą mogli w tym miejscy spróbować swoich sił w off Road – Fuadem po dżungli, będą mieć okazję, aby zjechać liną przez tropikalny las, czekać na nich będzie niezapomniany rej łodzią podwodną oraz nurkowanie na rafie koralowej. Jesteś ciekaw gdzie znajduje się Mauritius, kiedy warto się na niego wybrać oraz co warto zobaczyć będąc w tym miejscu? Jeśli tak to odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Planetescape.pl

Kilka informacji, które powinieneś wiedzieć o Mauritius
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Mauritius to Republika Maurituis i jest to państwo wyspiarskie, które znajduje się na południowo-wschodniej części Oceanu Indyjskiego. Musisz także wiedzieć, że wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów, do którego należą również takie wyspy jak: wyspa Agelga, Rodrigues oraz archipelag Cargados Carajos. Walutą obowiązującą na wyspie jest rupia maurytyjska (MUR). Obecnie Mauritius podzielony jest na dziewięć dystryktów: Moka, Flacq, Black River, Savanne, Grand Port, Port Louis, Riviere du Rempart, Plaines Wilgems oraz Pamplemousses. Oprócz tego w skłąd Maurituisa zalicza się jeszcze 3 terytoria zależne: Rodrigues, Wyspy Agalega oraz Caragados Carajos.

Kiedy należy zaplanować podróż na Mauritius?
Generalnie średnia temperatura na wyspach waha się od 26 stopni Celsjusza w styczniu do 21 stopni Celsjusza w lipcu. Należy jednak pamiętać, że pory roku występują na Mauritius odwrotnie niż w Europie, ponieważ ten kraj jest położony na półkuli południowej. Zdecydowanie najlepszym czasem na zaplanowanie podróży na Mauritius jest okres pomiędzy majem, a listopadem, ponieważ w tym czasie na wyspach panuje pora sucha. Jest to moment, kiedy ryzyko opadów jest najmniejsze, wilgotność powietrza jest niska, a temperatura jest idealna do odpoczynku oraz zwiedzania tego miejsca.

Co jest na liście „must see” jeśli wyjeżdżasz na Mauritius?
Z racji, że Mauritius to wyspiarskie, dość egzotyczne i odmienne kulturowo od naszego państwo to warto wybrać się tam z jakimś sprawdzonym biurem podróży. Biuro Planet Escape ma bardzo interesującą propozycję dla swoich klientów – oferuje ono nam zwiedzanie dwóch najpiękniejszych wybrzeży oraz plaży wyspy. Czekać nas będzie wyprawa na safari z dzikimi zwierzętami, oglądanie podwodnego świata z koralowcami oraz kilometrowe spacery po białych plażach tej bajecznej wyspy. Będziemy mogli zwiedzać i podziwiać piękne krajobrazy, a także poznać tutejszą kulturę oraz lokalną kuchnię, która jest mieszanką kultury francuskiej, kreolskiej oraz hinduskiej.

Spacer po przepięknej plaży Flic en Flac!
Znajdując się na bajecznej plaży Flic en Flac będziesz mógł opalać się i spacerować całymi dniami – popijając pyszne drinki. Gdy znudzi Ci się odpoczywanie możesz oddać się nurkowaniu i podglądaniu delfinów, zwiedzić okoliczne wysepki lub udać się na wyprawę na safari. Tam będziesz mógł nakarmić strusie oraz zebry i wybrać się na spacer po dnie morza – zaopatrzony wcześniej w specjalny do tego strój. Czy można chcieć czegoś więcej od życia?