Urlop na Muritiusie wcale nie musi kojarzyć się wylegiwaniem się na plaży. Istnieje tu wiele atrakcji przyrodniczych i rekreacyjnych, z których także warto skorzystać. Wszystkim aktywnym polecamy Casela Nature & Leisure Park, który znajduje się w zachodniej części Mauritiusa, między Flic en Flac i Tamarin. Zajmuje on powierzchnię około 14 hektarów. W parku można zobaczyć blisko 1500 ptaków oraz 150 gatunków różnych zwierząt takich, jak imponujące żółwie olbrzymie, lwy i małpy. Znajduje się tu również wiele pięknych, egzotycznych roślin i kwiatów. Ponadto na terenie parku można skorzystać z restauracji Le Mirador i punktu widokowego z pięknymi widokami na zachodnie wybrzeże. Udostępniono tu nawet plac zabaw, specjalnie dla najmłodszych turystów. Zwiedzanie parku z przewodnikiem nie jest możliwe, ale przy wejściu wszyscy otrzymują broszurę informacyjną, z krótkimi opisami poszczególnych zwierząt.

Spotkanie z dzikimi kotami
Casela posiada około dziewięć lwów z trzech różnych generacji. Te dzikie koty zostały oswojone z wielką troską i miłością, dzięki czemu mamy okazję nawiązać bezpośredni kontakt z tymi wspaniałymi zwierzętami i cieszyć się czasem spędzanym z nimi podczas wizyty w parku. Pierwsza atrakcja to możliwość obserwacji drapieżników. Imponujące lwy i gepardy można obserwować z drewnianej platformy. Zespół dostarczy nam wielu ciekawych informacji o zachowaniu i pracy z dzikimi kotkami.

http://planetescape.pl/oferta/mauritius-rajski-mauritius/


Kolejny krok to możliwość pogłaskania lwów. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się najważniejszymi zasadami zachowania, można dotknąć zwierząt. Przeżycie jest ogromne, bo choć lwy są oswojone, to nigdy nie przestaną być dzikimi kotami. Ta dzikość i niezależność jest zbyt mocno wpisana w ich naturę.

Najwięcej emocji wśród turystów wzbudza zawsze spacer z lwami. Podczas przechadzki po terenie parku można obserwować zwierzęta na wolności podczas zabaw i wspinaczki na drzewa. W spacerze towarzyszą nam przewodnicy, którzy dostarczają wiele cennych informacji na temat zachowań olbrzymich kotów. Na koniec tej niezwykłej przygody otrzymujemy odświeżający napój, a także certyfikat poświadczający nasze doświadczenia z lwami. Ten ścisły kontakt i interakcja z dzikimi kotami to wyjątkowe przeżycie i atrakcja, jakiej nie spotkamy w żadnym innym zakątku świata.

Rondo Fun
Rondo Fun to fantastyczna propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Ta zabawa jest doskonałą kombinacją wędrówek, wspinaczki i przygody. Po odprawie, specjalny autobus przewozi nas w środek gór Parku Casela. Tutaj rozpoczyna się wędrówka wraz z ciekawymi i zabawnymi przewodnikami. Po chwili zwykła wycieczka przestaje być taka zwyczajna. Coraz częściej napotykamy niespodzianki. Musimy przejść drewnianą drabinką nad przepaścią, czeka na nas nepalski most, wspinaczka na linach i wiele innych. Rondo Fun nie nadaje się dla strachliwych królików. Nawet, jeśli wydaje nam się, że jesteśmy odważni, to i tak w pewnym momencie zabawy osiągamy taki punkt, w którym musimy walczyć ze swoim strachem. I czujemy ogromną satysfakcję po tym, jak go już pokonamy.

Po pół godzinie wędrówki docieramy do wodospadu, gdzie czeka jeszcze jedna niespodzianka: linia brzegowa, która kończy się bezpośrednio w basenie wodospadu. Podczas delektowania się cudownym orzeźwieniem, przewodnicy przygotowują pyszne grille. Smakołyki serwowane będą na drewnianej platformie na drzewach. Po przerwie trwa druga runda przygody. Musimy pokonać kanion i dotrzeć swojego osobistego punktu orientacyjnego Spacer kończy się w punkcie widokowym parku Casela, gdzie serwowane są jeszcze ostatnie przekąski. Tę atrakcję w parku Casela Park należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Segway Tour i Photo Safari
Jeśli chcemy odkryć Casela w spokoju, możemy po prostu wynająć segway. Łatwo nauczymy się nim poruszać i nie potrzebujemy specjalnych umiejętności. Na początek przewodnik poinformuje nas, jak korzystać z segwaya. Nie ma limitu wiekowego. Najmłodszy uczestnik miał do tej pory 6 lat, najstarszy 98 lat. Są dwie możliwe trasy wycieczki. Wybiera je przewodnik, w zależności od wieku i kondycji danego uczestnika. Możemy cieszyć się nie tylko pięknymi widokami, ale również dźwiękami i zapachami natury, a w między czasie posłuchać opowieści bogactwie zwierząt i roślin oraz historii Mauritiusa opowiadanych przez przewodników.

Photo Safari to świetna atrakcja, zwłaszcza dla tych, którzy nałogowo cykają zdjęcia. Przejedziemy przez piękny teren Casela w oryginalnym autobusie safari. Będziemy mogli obserwować zebry, antylopy, strusie, kaczki, jelenie, małpy i wiele innych zwierząt. Poczujemy się jak w samym środku ogromnego rezerwatu przyrody w centrum Afryki. Pamiątką po wyprawie będą zdjęcia imponującej fauny i flory.