Indonezja, niezwykły kraj wyspiarski, przyciąga wielu turystów. Jedną z jej największych atrakcji jest wyjątkowa pod względem klimatu i zachwycająca pięknem krajobrazów wyspa Bali. Nic dziwnego, że zamieszkujący ją Hindusi, nazwali Bali „wyspą bogów” i rzeczywiście w to bardzo mocno wierzyli. Indonezja jest krajem muzułmańskim. Tradycyjną religią jest tu również buddyzm. Jednak Bali wyłamuje się z tych kulturowych i religijnych uwarunkowań. Z elementów buddyzmu i kultów lokalnych powstała bogata odmiana hinduizmu, nazywanego balijskim. Jak charakteryzować Bali? Jakie są główne cechy tej przepięknej wyspy?

Turystyczne Bali

Bali swoje dochody czerpie głównie z turystyki. Jest, więc nastawione na turystów. Otwarte na przybyszów z innych krajów. Codziennie na wyspie lądują samoloty pełne pasażerów z różnych części świata. Bali jest na to przygotowane. Posiada świetną infrastrukturę turystyczną, od hoteli, przez restauracje, po transport. To turyści sprawili, że na Bali nie pozostały nawet ślady biedy. Lokalni mieszkańcy potrafią czerpać z turystyki pełnymi garściami. Szczególnie w głównym sezonie turystycznym „łatwe” pieniądze same wpadają do kieszeni rozmaitych pomagierów.

 

​Chcesz zobaczyć Bali na własne oczy? Kliknij --> Planetescape.pl
 

Magiczne Bali

O tej wyspie można wyrażać się w samych superlatywach. Magiczne, niezwykłe, wyjątkowe! Żadne z tych słów nie oddaje do końca uroku Bali. Oczywiście, są tutaj miejsca, które z pewnością nie spodobają się wszystkim turystom. Przykładem jest słynna Kuta. Jednak Bali, jako całość zachwyci każdego, bez wyjątku. Źródeł zachwytu jest mnóstwo: tysiące niesamowitych świątyń, na które można się tu natknąć praktycznie wszędzie, zjawiskowe piękno przyrody, rajskie plaże z turkusową wodą i malowniczymi klifami, wulkaniczne szczyty wyrastające z soczystej zieleni tropików, balijska architektura, muzyka, taniec. Wszystko to sprawia, że przebywając na Bali, można poczuć się, jak w przysłowiowym raju.
 

Interesujące Bali

Tutaj nie można się nudzić. Nawet opalanie się na miejscowych plażach jest niezwykłym przeżyciem. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Osoby uwielbiające kontakt z naturą, mogą udać się na północ wyspy i spędzić czas w cudownym parku narodowym. Zmasowana turystyka jeszcze tu nie dotarła. Do Kuty powinni pojechać miłośnicy zabawy i nocnego życia. Natomiast ci, którzy szukają przygody mogą wybrać się na wycieczkę na szczyt wulkanu, wziąć udział w przejażdżce na słoniach, ponurkować czy polatać na paralotni. Zafascynowani kulturą indyjską nie mogą opuścić wizyty Ubud z mnóstwem indyjskich świątyń i pięknymi tarasami ryżowymi. Możliwości jest tak wiele, że ze wszystkich atrakcji na pewno nie uda się skorzystać. No chyba, że zdecydujemy się zostać na Bali na dłużej. Taka decyzja, wbrew pozorom, wcale nie wymaga bardzo zasobnego portfela.

Pogodne Bali

Trudno znaleźć miejsce z bardziej idealną do życia pogodą. Temperatury nie są przesadnie wysokie. Wynoszą średnio 27 stopni Celsjusza. Najpiękniejsza jest pora sucha. Niebo codziennie ma prawdziwie błękitny kolor, a białe obłoczki dodają mu uroku. Wyspa sąsiaduje z oceanem. Zawsze można, więc liczyć na delikatną morską bryzę, która doskonale orzeźwia powietrze.