Burkina Faso to państwo znajdujące się w Afryce Zachodniej, a jego  nazwa w językach diula i mossi oznacza "kraj prawych ludzi". W samej  Afryce istnieje co najmniej kilka państw, które cieszą się większym  zainteresowaniem turystów, chociaż może się to wkrótce zmienić, ponieważ  świat odkrywa w ostatnim czasie bogactwo tego kraju, a turyści coraz  chętniej odwiedzają nietypowe miejsca. Jakie miejsca warto odwiedzić w  Burkina Faso? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

Domes de Fabedougou

Burkina Faso warto zobaczyć ze względu na unikalną przyrodę i  bogactwo krajobrazowe. Domes de Fabedougou to formacja skalna znajdująca  się w Karfigueli, która zachwyca swoją malowniczością. Na miejscu  turyści mogą podziwiać skały przypominające zaokrąglone na górze słupy,  które powstały w tym miejscu w wyniku naturalnych procesów ponad miliard  la temu. Jest to nie tylko obowiązkowy punkt turystyczny, ale również  miejsce, w którym swoich sił próbują wspinacze z całego świata.

Ouagadougou Cathedral

Znajdująca się w stolicy Burkina Faso katedra jest jedną z  najsłynniejszych świątyń w tym państwie. Została wybudowana w latach  trzydziestych XX wieku z inicjatywy francuskiego misjonarza. Wykonana z  czerwonej cegły świątynia zachwyca swoją masywną bryłą i szczególnie  pięknie prezentuje się o zachodzie słońca, kiedy promienie sprawiają, że  wygląda na czerwoną. Jest to miejsce, które powinni odwiedzić wszyscy  turyści w Burkina Faso, bez względu na poglądy religijne, a zwłaszcza  jeśli interesują się architekturą.

Grande Mosquée de Bobo-Dioulasso

Wielki Meczet Bobo-Dioulasso znajduje się w prowincji Houet i jest  architektonicznym unikatem. Został założony w pierwszej połowie XIX  wieku, a z zewnątrz przypomina kaktusa o nieregularnym kształcie. Został  wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku, a cały proces budowy trwał  dwadzieścia lat. Jest to największy budynek tego rodzaju w Burkina Faso i  budowla na tyle charakterystyczna, że przyciąga turystów z całego  świata.

Park Bangr Weogo

Bangr Weogo to park o powierzchni 2,6 kilometrów kwadratowych, który  przed epoką kolonializmu był przez miejscową ludność uważany za święty  las. W 1930 roku Francuzi, nie zwracając uwagi na jego niesamowitą  historię i znaczenie, stworzyli na jego terenie park. Jest to miejsce  idealne dla tych, którzy chcą w ciszy i pięknym otoczeniu odpocząć od  zgiełku, a przy okazji podziwiać afrykańską przyrodę. Znajduje się tutaj  również sporo ciekawych informacji na temat lokalnego środowiska, które  pozwalają lepiej poznać ten wciąż nieodkryty kraj.

Cascades de Karfiguéla

Cascades de Karfiguéla to niezwykle malownicze wodospady znajdujące  się w południowo-zachodniej części Burkina Faso w pobliżu miasta  Banfora. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych tego kraju i  obowiązkowy punkt dla turystów ceniących aktywny wypoczynek na świeżym  powietrzu. Wody rzeki Komoe w imponujący sposób opadają po skałach z  piaskowca, a cały teren stanowi rezerwat przyrody.