Haiti to państwo w Ameryce Środkowej na Karaibach, które zajmuje  zachodnią część wyspy o tej samej nazwie. Jego stolicą jest  Port-au-Prince, które znajduje się nad zatoką Morza Karaibskiego i  stanowi centrum polityczne, kulturalne i gospodarcze całego kraju.  Port-au-Prince warto zobaczyć ze względu na bogatą historię i kulturę, a  także szereg atrakcji różnego rodzaju. Które z nich należą do  najbardziej obleganych?

Pałac Prezydencki w Port-au-Prince

Pałac Prezydencki jest okazałą budowlą, która została wybudowana w  miejscu, w którym stali kiedyś jego poprzednicy. Pierwszy z pałaców  został zburzony podczas rewolty w drugiej połowie XIX wieku, a drugi  zniszczyła eksplozja w 1912 roku. Budowla, którą można tutaj podziwiać  dzisiaj, została wybudowana w 1918 roku w stylu francuskiego renesansu.  Ze względu na swój kolor nazywany jest haitańskim Białym Domem.

Żelazny Targ

Żelazny Targ to najsłynniejszy i największy targ w haitańskiej  stolicy. Kramy ustawione są tutaj w kilometrowych rzędach i można  przypuszczać, że w ofercie znajduje się wszystko, czego mogą szukać  zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. Haitańczycy sprzedają tutaj  zarówno kolorowe pamiątki z Karaibów, takie jak obrazy czy biżuteria,  jak i najróżniejsze produkty spożywcze, w tym owoce i warzywa, które nie  docierają do Polski.

Katedra Notre Dame

Dzisiaj turyści mogą tylko spojrzeć na fasadę z przepiękną rozetą,  ponieważ katedra została zniszczona podczas potężnego trzęsienia ziemi w  2010 roku. Świątynia była konsekrowana w 1914 roku i była kościołem  katedralnym katolickiej archidiecezji Port-au-Prince. Wybudowano ją w  europejskim stylu, miała piękną rozetą i dwie symetryczne wieże. Ruiny  katedry stanowią dziś pamiątkę po jednej z najcenniejszych budowli,  jakie kiedykolwiek tutaj wybudowano.

Muzeum d'Art Haitien du College St. Pierre

Muzeum d'Art Haitien du College St. Pierre to miejsce, które warto  odwiedzić nie tylko po to, żeby poznać sztukę miejscowych artystów, ale  również po to, aby poznać bogatą kulturę Haitańczyków i odkryć, że  sztuka jest jedną z najważniejszych jej części. Na terenie placówki  znajdują się eksponaty będące artefaktami i najróżniejszymi dziełami  haitańskich artystów, a także obrazy sztuki naiwnej.

Jedzenie na Haiti

Stolica Haiti to miejsce wypełnione lokalnymi knajpkami i punktami, w  których można skosztować tradycyjnych dań haitańskich. Turyści, którzy  zwiedzają za pomocą wszystkich zmysłów i cenią możliwość kosztowania  nietuzinkowych potraw, będą tutaj zachwyceni. Ważnymi składnikami  popularnych w kraju dań jest djon djon, czyli gatunek czarnej pieczarki  oraz różnego rodzaju banany, z których część jest jedzona na surowo, a  część gotowana. Bardzo popularny jest tutaj ryż z sosem  paprykowo-ziołowym, który jest serwowany z mięsem i warzywami.