Kto chce spędzić niezapomniany urlop w górach, wypocząć w pięknej  scenerii, a jednocześnie poprawić stan swego zdrowia, dla tego  uzdrowiska leżące nad Popradem mogą się okazać idealnym kierunkiem  podróży. W gronie tych miejscowości, które mogą się rewelacyjnie  sprawdzić jako miejsce na wczasy, znajduje się Piwniczna Zdrój. Dobre  zagospodarowanie, tanie noclegi oraz liczne atrakcje sprawiają, że  turyści zaglądają tu coraz chętniej. Na jakie obiekty warto tu zwrócić  uwagę?

 

 Jednym z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez letników miejsc  w tym kurorcie jest park zdrojowy. To idealne miejsce na spacer, które  przyciąga malowniczymi kładkami oraz zadbanymi alejkami. Pięknie  prezentuje się też rynek, przy którym czekają takie atrakcje, jak  zabytkowa cysterna oraz ratusz z XIX wieku. Na miłośników historii czeka  tu również pełne ciekawych eksponatów Muzeum Regionalne, w którym można  zobaczyć m. in. ciekawą kolekcję dawnych sprzętów codziennego użytku,  narzędzia wykorzystywane przez miejscowych rzemieślników oraz  reprodukcje przywilejów królewskich, które zapewniały Piwnicznej  pomyślny rozwój w dawnych czasach. Miłośnicy sztuki sakralnej koniecznie  powinni odwiedzić kościół parafialny Narodzenia NMP z drugiej połowy  XIX wieku, w którym można zobaczyć ciekawe dzieło sztuki. Jest nim obraz  Bolesława Barbackiego, przedstawiający św. Józefa z Dzieciątkiem. A co z  miłośnikami kultury żydowskiej? I na nich w niewielkiej odległości od  rynku czeka ciekawy zabytek. To pozostałość dawnego cmentarza  żydowskiego, które – mimo poważnych zniszczeń dokonanych podczas II  wojny światowej – wciąż przypominają o przedwojennych mieszkańcach  Piwnicznej zdroju.

 

 Dla miłośników zabytków Piwniczna Zdrój z pewnością okaże się doskonałym  miejscem do wypoczynku. Nudzić nie będą się tu również ci, dla których  udane wczasy to przede wszystkim aktywny wypoczynek. Kto znajdzie w  rejonie Piwnicznej noclegi, ten do woli będzie mógł cieszyć się  wędrówkami po pobliskich górach. Wspaniała sceneria Beskidu Sądeckiego  oraz atrakcje, które czekają w okolicznych dolinach – oto główne  czynniki, dzięki którym turystyka w rejonie Piwnicznej Zdroju ma się  coraz lepiej.