Myślcie o podróży do Japonii? To niewątpliwie wymarzony kierunek dla świadomych turystów poszukujących inspirujących miejsc i niezapomnianych doświadczeń. W poniższym tekście znajdziecie kilka przydatnych informacji, które warto poznać przed podróżą, polecimy kilka miejsc, które na pewno warto zobaczyć w trakcie wyjazdu, a także dowiecie się, kiedy najlepiej jechać i czego spodziewać się w danej porze roku.

Japonia jest zróżnicowana i piękna

Kilka faktów o kraju często kojarzonym z kwitnieniem wiśni. Warto wiedzieć, że Japonia to kilka tysięcy lat historii, ponad 100 milionów mieszkańców i łącznie ponad 6000 wysp. Co warto zobaczyć? Znajdziemy tu ośnieżone szczyty i złote plaże, ogromne metropolie i wioski, które od setek lat nie uległy zmianie, przepiękne lasy i majestatyczne świątynie. Niezależnie od listy miejsc do odwiedzenia podczas wakacji, musicie zobaczyć Górę Fuji – symbol Japonii, zarezerwujcie przynajmniej kilka dni na Tokio i okoliczne atrakcje, najwięcej zabytków i klimatu minionych epok znajdziemy w Kioto. Miłośnicy przyrody również nie będą zawiedzeni. Kiedy najlepiej jechać? Odpowiedź nie jest prosta, nasz wyjazd możemy dostosować do lokalnych pór roku, które mogą zależnie od regionu delikatnie się różnić, niektórzy będą chcieli wcelować w barwne i zawsze hucznie obchodzone święta i ceremonie religijne. Japonia przyciąga także miłośników sportów zimowych swoimi kurortami na północy kraju.

Japonia to wspaniała i fascynująca kultura

Wszyscy z nas słyszeli na pewno o japońskiej kulturze, nie dajcie się jednak zmylić, to dużo więcej niż Godzilla i Pokemony. To wszakże jeden z głównych powodów, dla których warto jechać do Japonii! Niegdyś zamknięta i ciągle mocno tradycyjna, jednak pod silnymi wpływami Europy i Stanów Zjednoczonych, dzisiaj dostępna dla najbardziej ciekawskich turystów. Warto wiedzieć o całkowicie odmiennym języku i alfabetach, pielęgnowanych od wieków zwyczajach i legendarnym już wychowaniu i uprzejmości. Nasze oczy będzie zachwycać charakterystyczna architektura i starannie pielęgnowane ogrody obecne w wielu miejscach, a miłośników przedstawień na żywo na pewno zaciekawią sztuki teatralne czy pokazy zapaśników sumo. Będąc w Kioto na pewno zobaczymy mieszkańców noszących tradycyjne kimona, a może nawet sami zdecydujemy się na zrobienie przymiarek. Podróż do Japonii to również świetna okazja, by spróbować swoich sił w sztuce orgiami – sprawdźcie, czy papierowy żuraw wyjdzie idealnie już za pierwszym razem!

Japonia to wyśmienite jedzenie

Czy są tu miłośnicy dobrej kuchni? Dobrze trafiliście! Niewątpliwie poza tym, co możemy w Japonii zobaczyć, warto wiedzieć również o niesamowitym bogactwie kulinarnym, które będziemy mieli okazję poznać, kiedy zdecydujemy się już pojechać do Kraju Kwitnącej Wiśni. Co wyróżnia lokalną kuchnię? Na pewno wielka popularność ryb, rozmaitych owoców morza, a nawet wodorostów. Obowiązkowym punktem wielu posiłków jest ryż. Na pewno nie odmówicie sobie kolejnej porcji świeżego sushi czy parującej miski ramenu po ciężkim dniu wypełnionym intensywnym zwiedzaniem atrakcji i zabytków. Równie fascynująca jest etykieta obowiązująca przy japońskim stole, będziemy mieć okazje nauczyć się posługiwać pałeczkami, poznać tradycyjny sposób nakrywania do stołu oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów które się na nim znajdą. Nie macie jeszcze dość? Po wszystkim wypijcie sake, lokalne piwo czy zieloną herbatę. Miłośnicy słodyczy również znajdą coś dla siebie i podniebienia.

Japonia to kierunek uniwersalny

Niezależnie od naszych motywacji podróżniczych, od pory roku, którą chcemy jechać, czy od tego, co będziemy chcieli zobaczyć, Japonia na pewno sprosta naszym oczekiwaniom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tokio to super nowoczesna metropolia, wielomilionowe mega-miasto, w którym odnajdziemy również ślady dawnego imperium. Dla tych szukających spokoju idealnym rozwiązaniem może być japońska wieś i noclegi w tradycyjnych hotelikach – ryokanach, relaksu dostarczy nam kąpiel w gorących źródłach – onsenach, a dni będziemy mogli spędzić w skansenach odtwarzających dawne życie i zwyczaje czy wędrując po licznych parkach narodowych – jest ich łącznie 34. Kioto jest kulturalną stolicą kraju i miłośnicy historii nie będą chcieli go opuszczać. To również fantastyczny kierunek dla rodzin z dziećmi, bardzo bezpieczny, czysty i przyjemny w odbiorze. Nawet bariera językowa i komunikacyjna nie powinna stanowić dużego problemu, rozwój turystyki i nowych technologii poprawia znajomość angielskiego z roku na rok. Japonia jest świetnym wyborem na egzotyczne wakacje!