Kto z nas nie marzy o odrobinie relaksu i odpoczynku w pięknym miejscu? Znudzeni szarą codziennością każdego dnia odliczamy tylko dni do najbliższych wakacji, czy też do najbliższego urlopu. Jak już dostaniemy ten tydzień albo nawet kilka tygodni wolnego to grzechem byłoby zmarnować ten czas na leżenie w domu brzuchem do góry i oglądanie telewizji! Kiedy możemy leżeć na pięknej plaży i aktywnie spędzać czas w nowym, egzotycznym miejscu. A do takich na pewno możemy zaliczyć Namibii – to miejsce, które na pewno od razu pokochasz! Jeśli zdecydujesz się na podróż do Namibii to czeka Cię zwiedzanie kolonialnego miasteczka Swakopmund, ogromnych parków narodowych, opuszczonych kopalni diamentów w Luderits oraz będziesz miał okazję zobaczyć na własne oczy największe na świecie wydmy Sossusvlei. Wśród atrakcji Namibii jest także wizyta w wiosce zamieszkiwanej przez lokalne plemiona Himba i Herero oraz w takich miejscach jak Wybrzeże Szkieletów oraz Skamieniały Las. Ponadto zobaczysz z bliska lamparty, lwy, nosorożce, słonie, wieloryby i gepardy. Już teraz szykuj się na wakacje w Namibii! Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego kiedy warto jechać do Namibii oraz co

Trzeba zobaczyć – będąc już na miejscu. Zapraszam do lektury!

http://planetescape.pl/kraj/namibia/
 

Jaki jest najlepszy czas na podróż do Namibii?

Zdecydowanie najbardziej korzystnym czasem, aby wybrać się na wakacje do Namibii jest okres pomiędzy majem, a październikiem. Pora sucha w tym kraju zaczyna się od sierpnia i trwa do października. W miesiącach kwiecień i maj temperatura wynosi od 25 do 30 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy około 15-20 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o okres od czerwca do sierpnia to w dzień temperatura może wynosić od 20 do 23 stopni Celsjusza, w nocy natomiast potrafi spaść już od 5 do nawet 0 stopni Celsjusza – zaczyna być więc już trochę zimniej. W miesiącach wrzesień oraz październik, kiedy to jest szczyt pory suche jest idealna pogoda i temperatura wynosi od 25 do 30 stopni Celsjusza w dzień, a w nocy jedynie 17 stopni Celsjusza – także idealna pogoda i warunki do odpoczywania i zwiedzania.

Co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Namibii?
Nambia to niesamowity kraj – pełen przyrody, dzikich zwierząt, pięknych krajobrazów oraz różnorodnych plemion o ciekawych zwyczajach i tradycjach. Aby w pełni móc skorzystać i cieszyć się z wędrowania po tym kraju warto skorzystać z jednej z ofert biura podróży Planet Escape, które zaplanowało dla swoich klientów wizytę w najstarszej pustyni świata – Namib oraz odwiedziny w wiosce ludu Hereo i Himba. W trakcie tej wycieczki będziesz mógł wejść na najwyższe wydmy świata oraz podziwiać przecudne wschody słońca. Natomiast w Parku Narodowym Etosha będziesz mógł podziwiać na własne oczy dzikie zwierzęta, po czym wybierzesz się na przejażdżkę po Wybrzeżu Szkieletów. W nadmorskim kurorcie Swakopmund będziesz mógł zapoznać się z kolonialną przeszłością Namibii, po czym poznasz miasto poszukiwaczy diamentów jakim jest Komanskop.

Niezapomniany spacer po pustyni Kalahari
Pustynia Kalahari to obszar, który obejmuje Zimbabwe, Zambię, Bostawnę, Angolę, RPA oraz Namibię. Jest to sawanna, na której występują dziko takie zwierzęta jak surykatk, gepardy, ogromne żaby, karakale, lamparty, lwy oraz antylopy. Możesz się więc poczuć niczym w bajce Król Lew! Ponadto możesz tak spotkać się z przeróżną, bogatą roślinnością taką jak winorośle, mango czy drzewa cytrusowe. Mało tego - w trakcie wizyty na pustyni będziesz mógł poznać plemię, który żyje na tym terenie już od 20 tysięcy lat i nazywa się San.

Zwiedzanie Kanionu River Fish
Kanion River Fish, który ma 161 kilometrów został wyryty przez obecnie wyschniętą rzekę Fish – ma on głębokość 550 metrów oraz szerokość 27 kilometrów. Spacerując po kanionie będziemy mogli ujrzeć mnóstwo wiewiórek, koziołek skalnych, pawianów, zebr górskich oryginalnie wyglądające drzewa, które lokalna ludność nazywa „półludźmi”.