Zwierzyniec  jest niewielkim i wyjątkowo urokliwym miasteczkiem. Zachwyca otaczającą  go naturą i sprawnością, z jaką zdołał się w nią wkomponować. Wieprz  płynie swoim naturalnym korytem, a bujna zieleń cieszy oczy i wprawia w  stan błogości.

 W Zwierzyńcu jest wiele interesujących punktów, które warte są  zobaczenia. Praktycznie na każdym kroku miasteczko oferuje niezapomniane  wrażenia, a turyści chętnie tu powracają.

6 najciekawszych atrakcji turystycznych Zwierzyńca

1. Browar Zwierzyniec

 Wznoszący się dumnie od początków XIX wieku, kiedy to założony  został przez Stanisława Kostkę Zamoyskiego w ramach Ordynacji  Zamojskiej. Browar działa do czasów obecnych, choć w tej chwili pod  dzierżawą Perły - Browarów Lubelskich.
 Budynek można zwiedzać, a także wziąć udział w degustacji wyjątkowo  aromatycznych i starannie przyrządzonych napojów alkoholowych.

2. Pomnik Szarańczy

 Oryginalny i prawdopodobnie jedyny na świecie pomnik upamiętniający  zwycięstwo nad owadami w 1711 roku. Jest to ostatni rok, kiedy  szarańcza zawitała w te rejony, choć wcześniej bywała częstym gościem.
 Mieszkańcy Zwierzyńca lubią nazywać to cudem, który pomógł zwalczyć  jedną z plag egipskich i uratować plony oraz pobliską roślinność.

3. Góra Bukowa

 Wzniesienie o wysokości 310 m n. p. m. Początkowe etapy ścieżki  prowadzącej na szczyt są łagodne i nie sprawiają problemu. Dopiero pod  sam koniec pojawia się kilka ostrych podejść, przy których należy  zachować ostrożność.
 Po pokonaniu przejściowych trudności można delektować się pięknym  widokiem oraz panoramą wsi Sochy, położonej w malowniczej  dolinie.

4. Zwierzyńczyk

 Doskonały sposób na rewitalizację terenu i zagospodarowanie  turystyczne układu wodnego. Uregulowane zbiorniki wodne, bujna zieleń,  szumiące drzewa oraz ścieżki pieszo-rowerowe zachęcają do długich  spacerów. Zwierzyńczyk szczególnie duże wrażenie robi wieczorową porą,  kiedy zapalą się latarnie nadające temu miejscu niezwykłego klimatu.
 Tutaj również znajduje się park linowy "Lemur Park", będący  doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu dla młodszych  podróżników. Wykwalifikowana obsługa obiektu dba o pełne bezpieczeństwo,  chętnie pomaga podczas wspinaczek i udziela interesujących informacji,  zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

5. Kościół na Wyspie

 Warty obejrzenia niezależnie od poglądów religijnych. Jego biel w  połączeniu z zielenią otaczającego go parku robi niesamowite wrażenie.  Samo wnętrze budynku jest urokliwe i starannie ozdobione. Po zmroku  kościół oświetlony jest z każdej strony, co również daje piękny efekt.

6. Zagroda Guciów - Muzeum Etnograficzne

 Pyszne jedzenie w gospodzie oraz interesująca historia, którą można  tutaj poznać sprawiają, że jest to miejsce zdecydowanie warte  zwiedzenia. Przewodnik chętnie odpowie na każde pytanie, chociaż  istnieje również możliwość samodzielnego zwiedzania skansenu, który  wygląda jakby zatrzymał się w czasie pod koniec XIX wieku.
 Warto wiedzieć, że jest to jedyne miejsce na świecie, w którym zobaczyć  można ponad 8 kilogramowy meteoryt z Merkurego. Jego wiek  szacowany jest na 4.6 miliona lat. Autentyczność meteorytu potwierdzona  została stosownym certyfikatem przez specjalistów z USA.