Wyobraź sobie ciepłe, lazurowe morze, słoneczną plaże, niezwykłą kulturę miejscowych oraz wspaniałą przyrodę, dziką i tajemniczą, zachwycającą na każdym kroku – a to tylko część atrakcji, które czekają na Ciebie na Zanzibarze. Kiedy u nas w Polsce pogoda nie rozpieszcza to najlepszy czas na to, aby wybrać się na prawdziwie afrykańskie wczasy. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący rajskich wczasów na Zanzibarze. Przeczytaj go koniecznie!

http://planetescape.pl/oferta/tanzania-plazowo-po-zanzibarze/ 


Zanzibar – rajska wyspa Tanzanii, którą musisz odwiedzić!
Zacznijmy od tego, że Zanzibar to wyspa należąca do Tanzanii, której właściwa nazwa brzmi Unguja. Wyspa ta znajduje się na Oceanie Indyjskim, 35 kilometrów od wybrzeża kraju. Cały Zanzibar ma 65 kilometrów długości i 22,5 kilometrów szerokości. Przede wszystkim jest to wyspa tropikalna, na której występuje pora sucha (od czerwca do października) oraz deszczowa (od marca do maja). Ponadto temperatury panujące na Zanzibarze często utrzymują się powyżej 30 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najbardziej polecanym okresem na odwiedzenie tego miejsca jest pora sucha. Oczywiście w tym czasie na Zanzibar przybywają tłumy turystów, dlatego aby ich uniknąć, warto udać się na wyspę pod koniec lub na początku roku, kiedy pogoda dopisuje, a odwiedzających jest znacznie mniej. Z Polski na Zanzibar dotrzemy z większych miast, z przynajmniej jedną przesiadką, na przykład w Dubaju czy Frankfurcie nad Menem.

Wczasy na Zanzibarze – najpiękniejsze plaże, jakie kiedykolwiek widziałeś!
Nie można zaprzeczyć temu iż Zanzibar jest piękną wyspą, można wręcz powiedzieć, że jest to istny raj na ziemi. Jest to wyspa pełna zieleni, tropikalnych lasów i rezerwatów przyrody, które są domem dla wielu dzikich zwierząt i owadów. Cały Zanzibar jest otoczony krystalicznie czystymi wodami Oceanu Indyjskiego, posiada wspaniałe plaże, które przez większą część roku są skąpane w gorącym słońcu – niektóre z drobnym, białym piaskiem, inne pełne wodorostów i morskich żyjątek, wyrzucanych na brzeg przez ocean. Oczywiście większość jest naturalna, nie widać tam zbyt dużej ingerencji człowieka, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwą, dziewiczą przyrodą. No cóż, Zanzibar jest idealnym miejscem na urlop i wypoczynek dla osób, które lubią wczasy w podobnym klimacie. Na pewno do najpiękniejszych plaż na Zanzibarze należą: leżąca na północy Nungwi oraz znajdująca się na północnym-zachodzie Kendwa. Oferują one wręcz bajkowe widoki pięknego nabrzeża, lazurowej wody i wspaniałych plam, rosnących w pobliżu. Za to na północnym-wschodzie znajdziemy dużą i szeroką plażę, która nie przypomina wyglądem „pocztówkowych” krajobrazów. Cała Mahonda jest naturalna, pełna wodorostów, posiada jednak drobny piasek, dookoła rosną palmy, a woda w tym miejscu jest bardzo czysta. Natomiasy jeżeli ktoś lubi typowo turystyczne miejsca, uczęszczane przez innych wczasowiczów, pełne sklepów, barów i restauracji, powinien udać się np. na plażę Paje, która mieści się w południowo-wschodniej części wyspy. Poza tym nie brakuje również cichych i ustronnych plaż, skrytych wśród zarośli. Idealnie nadają się na przykład na piknik. Warto ich szukać między innymi na południe od stolicy wyspy. Plaże na Zanzibarze są bardzo różnorodne, dlatego z pewnością każdy znajdzie pośród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Podwodne safari z… delfinami na Zanzibarze!
Wczasy na Zanzibarze z pewnością będą niezapomniane nie tylko ze względu na fantastyczne, rajskie widoki oraz wypoczynek na przepięknych plażach. Na tej wyspie czekają na Ciebie atrakcje, których być może nie spotkasz nigdzie indziej. Między innymi możesz wybrać się na safari. Cóż w tym takiego niezwykłego? A to, że masz szansę na spotkanie z delfinami w ich naturalnym środowisku! Tuż po pożywnym śniadaniu, wcześnie rano możesz wyruszyć na wyprawę łodzią motorową w poszukiwaniu tych wspaniałych ssaków. W trakcie tego spotkania możliwa jest nie tylko ich obserwacja, ale także wspólna kąpiel. Ponadto jest to też okazja do obserwacji podwodnego świata zarówno przez snorkeling, jak i głębsze nurkowanie. Koniecznie powinieneś zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, sprzęt do snorkelingu (jeśli oczywiście taki sprzęt posiadasz). Zwykle na taką wyprawę możesz wyruszyć z wioski rybackiej Kizimkazi, a jej ceny są uzależnione od wyboru organizatora oraz liczby osób chętnych na wycieczkę. Najczęściej wahają się od 35 USD do 120 USD. W cenę zwykle wliczony jest transport, opłaty za wstęp, woda, obiad i sprzęt do nurkowania.

Zanzibar – wyspa wielu, różnorodnych przypraw
Jednymi z miejsc, z których słynie Zanzibar są plantacje przypraw. Kilkaset lat temu na wyspie uprawiano pieprz, gałkę muszkatołową czy cynamon. Możliwe jest wybranie się na wspaniałą wycieczkę od gospodarstwa do gospodarstwa, aby od doświadczonych mieszkańców dowiedzieć się więcej.