Zastanawialiście się nad tym, na czym polega "magia Indii"? Dlaczego tylu ludzi marzy o tym, by tam pojechać? Czy to prawda, że podróż do Indii jest także metafizyczna? Indie zachwycają barwami, architekturą, kulturą i kuchnią.Szokują kontrastem. Przyciągają mistycyzmem, krajobrazami i nieodkrytymi szlakami. Są tajemnicze, czasem niedostępne, zatłoczone i zarazem magiczne. Co może Cię spotkać w czasie wycieczki do Indii? Jak się do niej przygotować?

Kiedy jest najlepsza pora, by wybrać się do Indii?
Indie to potężny kraj, do którego można podróżować przez okrągły rok. Każdy podróżnik znajdzie region odpowiadający jego zainteresowaniom – idealne na górskie trekkingi i zachwycające panoramą Sikkim, złociste plaże Goa i nadmorski kurort, legendarny Mumbaj i owiana tajemnicą Kalkuta. Od października do lutegomożna uderzać w topowe miejsca, bo od marca temperatury rosną – tutaj warto zastanowić się nad tolerancją na wysokie temperatury. Co jeszcze przemawia za wycieczką do Indii? Oczywiście bardzo często pojawiające się promocje na bilety lotnicze, które oferuje wiele dobrych przewoźników (zarówno europejskich, jak i bliskowschodnich). Z Polski do Indii można dostać się bez męczących przesiadek,samolotem z Warszawy do Mumbaju, który obsługuje LOT (jedno z najnowszych połączeń w ofercie naszego przewoźnika).

Wiza do Indii dla polskich obywateli
Obywatele Polscy mają obowiązek posiadania wizy do Indii przy przekroczeniu granicy tego kraju. Nie ma jednak większych problemów z uzyskaniem wizy, można to zrobić online (bez konieczności fatygowania się do Ambasady), jeśli pragniemy odwiedzić Indie w celach wyłącznie turystycznych. Aby otrzymać wizę należy posiadać ważny przez co najmniej 6 miesięcy paszport (od momentu wjazdu do Indii), rezerwacje lotnicze oraz rezerwacje hotelowe (można zrobić jedną rezerwację na cały pobyt). Koszt wizy dwukrotnego wjazdu wynosi 80 USD, i trzeba się o nią ubiegać do 4 dni przed rozpoczęciem podróży. Jeśli nie czujecie się na siłach, by sami zająć się potrzebną dokumentacją, Waszą wizą zajmie się pośrednik.

Na co się zaszczepić przed podróżą?

Nie ma się co oszukiwać, Indie to bardzo różnorodny kraj, który diametralnie różni się od europejskich realiów. W pierwszym kontakcie bywa brudny, zatłoczony i nieprzyjemny. W końcu na subkontynencie mieszka ponad miliard dwieście milionów ludzi! Przed podróżą trzeba zadbać o swoją książeczkę zdrowia i skonsultować się z lekarzem medycyny podróży. Na pewno prześledzenie historii szczepień pozwoli Ci realnie podejść do tej kwestii: w wielu przypadkach konieczne może być powtórzenie szczepionki przeciwko tężcowi i durowi brzusznemu. Zdecydowanie warto zaszczepić się na WZW A, która jest obowiązkową szczepionką dopiero od lat 90. Należy skonsultować z lekarzem szczepienie prewencyjne przeciwko wściekliźnie, którą przenoszą w Indiach małpy i stada bezdomnych psów.Pamiętajcie, że szczepionki to indywidualna kwestia! Będąc w Indiach trzeba natomiast bardzo dbać o higienę osobistą – myć ręce mydłem, pić wodę wyłącznie butelkowaną (używać jej także do płukania jamy ustnej) i nie jeść nieopłukanych owoców czy warzyw.

Czy warto podróżować do Indii?
Zdecydowanie tak, ale ostrzegamy, że nie jest to podróż dla każdego. Pierwsze, co zachwyci nas w tym kraju to niesamowicie smaczna, tania i sycąca kuchnia indyjska. Na dzień dobry wypijcie czaj – indyjską słodką herbatę z mlekiem i aromatycznymi przyprawami, a na obiad zjedzcie curry. To, co warto przywieźć z egzotycznej podróży to masa kolorowych i pachnących przypraw, którymi pachną ulice i restauracje. Indie to także królestwo ulicznego jedzenia, kwintesencji azjatyckich przysmaków. Na straganach można zjeść absolutnie wszystko, od grillowanego mięsa i warzyw, przez naleśniki z bananów, po owady i skorpiony w dziwacznych posypkach. Polecamy tę formę poznawania tego kraju, nie ma sięczego obawiać – smażone uliczne jedzenie nie przyprawi nas o dolegliwości żołądkowe. Warto spróbować ziemniaczanych kulek smażonych w aromatycznych przyprawach, macza się je w pysznych sosach, a smak na długo gra w wyobraźni.Warto podróżować, by poznać sympatycznych Hindusów ubranych w kolorowe tradycyjne stroje. Szokiem kulturowym są ludzie mieszkający na ulicy i dzielący się z podróżnymi wszystkim, co tylko posiadają – herbatą, ciastkami i jedzeniem. W Indiach zachwyci Was także architektura, świątynia miłości, TajMahal i marmurowe rezydencje bogaczy. Przejedźcie się tuk tukami przez zatłoczone ulice, zajrzyjcie do najbardziej ukrytych miejsc... tej podróży nie da się zapomnieć. Warto podróżować, by poznać sympatycznych Hindusów ubranych w kolorowe tradycyjne stroje.