​Jeśli wybierzemy się na urlop do jakiegoś europejskiego kraju i tam dosięgnie nas wypadek, to cena przewozu karetką do Polski może wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie będzie jednak konieczności opłacania tego, jeżeli wcześniej zostanie wykupione ubezpieczenie podróżne. Co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie podróżne (turystyczne)   

Letnie, a także wiosenne podróże to doskonały sposób na przyjemne spędzenie czasu i wypoczynek. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, czy jakiś wypadek nie przytrafi się nam lub komuś z naszych najbliższych. Ryzyko jest szczególnie duże, gdy stawiamy na aktywny urlop, np. wycieczki górskie, żeglowanie, jazdę na nartach czy surfowanie. Nie należy też wykluczać zapadnięcia na jakąś z chorób podczas wakacji. Możliwe są również wypadki drogowe, a w tym wiążące się z nimi konieczność wezwania lawety czy pomocy drogowej. Niestety niebezpieczeństw czyha na nas wiele. Jeżeli nie zabezpieczymy się poprzez wykupienie ubezpieczenia podróżnego, to nasz budżet domowy zostanie mocno nadszarpnięty. Warto o tym wcześniej pomyśleć, by nie musieć się martwić podczas urlopu. 

Ubezpieczenie podróżne - kiedy wykupić?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest szczególnie potrzebne, gdy decydujemy się na podróż zagraniczną. Kiedy nie posiadamy polisy, czekają nas wielkie wydatki w razie wypadku czy choroby. Przykładowo: zapadnięcie na jakąś chorobę podczas wakacji w USA i wiążąca się z tym konieczność wizyty u doktora, może nas wynieść nawet kilkaset dolarów. Przebywanie w szpitalu amerykańskim również wiąże się z ogromnymi kosztami. Wykupienie ubezpieczenia podróżnego to przy tym naprawdę niewielki wydatek. 

Ubezpieczenia turystyczne wskazane są szczególnie dla tych, którzy spędzają czas aktywnie, a oprócz tego podróżują za granicę samochodem. Podróż autem wiąże się bowiem z ryzykiem wypadku, zaś wycieczka w górskie rejony czy uprawianie sportu niosą ze sobą ryzyko urazu. W przypadku zdarzenia się nieszczęścia, wystarczy jedynie skontaktować się z centrum alarmowym danej firmy ubezpieczeniowej. Ona zaś powinna:

- przyjąć zgłoszenie,
- udzielić informacji o najbliższych placówkach medycznych,
- zorganizować pomoc w sprawie transportu,
- pokryć koszty leczenia.

Ważna informacja dla tych, którzy lubią chodzić po górach jest taka, że przy wyborze polisy podróżnej konieczne jest zwrócenie uwagi na wysokość limitów w cenach ratownictwa oraz poszukiwania górskiego. Najlepiej wybrać najwyższy limit, gdyż koszty takich ratowniczych akcji są bardzo wysokie. 

W przypadku wystąpienia wypadku, poważnego nieszczęścia lub choroby, a tym samym trafienia to szpitala, bywa problem z zostawieniem małych dzieci. Wówczas dzięki ubezpieczycielowi możliwe jest:
- zorganizowanie opiekunki,
- zorganizowanie kierowcy - odwiezienie rodziny do domu bądź jazda z nią w podróż,
- zorganizowanie przyjazdu i pobytu osoby towarzyszącej poszkodowanemu.

Firmy ubezpieczeniowe posiadają ogromną ofertę polis podróżnych. Należy się z nimi dokładnie zapoznać, przeanalizować, dostosować do naszego wyjazdu, sprawdzić ich zakres, a całość skonsultować z pracownikiem marki ubezpieczeniowej.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl


Podobne Artykuły